Ładowanie
×

Parnasse vs. Bartosiński – zapowiedź walki!

parnasse zapowiedz

Parnasse vs. Bartosiński – zapowiedź walki!

Federacja KSW już od dłuższego czasu stara się wymyślać coraz to ciekawsze pojedynki, aby zainteresować swoich fanów. Kibice od rywalizacji Salahdine’a Parnasse wskazują, że na Francuza nie ma mocnych w KSW, więc włodarze zagrali va banque i powiedzieli sprawdzam. W kolejnym pojedynku podwójny mistrz zmierzy się z Adrianem Bartosińskim. Jak obstawiać typy na KSW?

parnasse zapowiedz

Salahdine Parnasse

Francuz ma aktualnie na swoim koncie 2 pasy mistrzowskie organizacji KSW. W swoim ostatnim pojedynku udało mu się pewnie pokonać Roberta Ruchałę. Samo starcie od początku wydawało się wyrównane, jednak szybkość, a także umiejętności przeważyły na korzyść reprezentanta Francji. Polak szczególnie w końcówce nie miał zbyt wiele do powiedzenia i tak naprawdę zbierał kolejne ciosy, które dochodziły do jego szczęki.

Francuz jest zawodnikiem, który być może nie dysponuje nokautujący ciosem, jednak ma niesamowitą szybkość, a także wysokie umiejętności. Przekonało się o tym już wielu zawodników federacji KSW. Największym rozczarowaniem dla kibiców było jednak to, że ostatecznie nie doszło do jego starcia z Mateuszem Gamrotem, zanim ten przeniósł się do federacji UFC. Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się, jak było naprawdę z tym starciem, ponieważ oba obozy miały przeciwne zdanie. Niewykluczone jednak, że obaj panowie w przyszłości spotkają się w federacji UFC.

Salahdine Parnasse nie ma sobie równych w dwóch kategoriach wagowych, więc postanowił, że czas sprawdzić swoje umiejętności na jeszcze wyższym poziomie. Francuz zdecydował się na atak po pas mistrzowski w kategorii półśredniej. Aktualnym mistrzem jest tutaj Adrian Bartosiński, który zwyciężył we wszystkich starciach w zawodowej karierze.

Będzie to więc poważne wyzwanie dla reprezentanta Francji, jednak część osób uważa, że podobne zapowiedzi pojawiały się przed starciem z Robertem Ruchałą. W tym przypadku jednak bez wątpienia będzie ogromna różnica, jeśli chodzi o warunki fizyczne. Parnasse nawet jeśli dobije kilka kilogramów przed tym starciem, to i tak będzie odstawał od rywala. Francuz jest znany przede wszystkim z tego, że dysponuje niesamowitą szybkością i trudno jest go trafić, jednak w najbliższym starciu prawdopodobnie jego przeciwnik będzie się koncentrował na sprowadzenie walki do parteru. KSW typy na jego kolejne wygrane w ostatnim czasie były dobrym wyborem, co polecali redaktorzy mma24.pl.

parnase staty

Parnasse – statystyki:

  • Francuz w dotychczasowej karierze przegrał tylko jeden pojedynek.
  • Parnasse ma na koncie 7 wygranych przez poddanie.
  • Francuz jest mistrzem KSW w kategorii lekkiej i piórkowej.

Parnasse ma na koncie 5 kolejnych zwycięstw.

Adrian Bartosiński 

Adrian Bartosiński to zawodnik, który swoją zawodową karierę rozpoczął w ramach federacji TFL. W swoim pierwszym starciu udało mu się pokonać Wojciecha Zuchnika. Zwycięską passę kontynuował również na gali FEN, jednak przełomowym wydarzeniem w jego karierze okazał się program Tylko Jeden – organizowany przez włodarzy federacji KSW. To właśnie tam załapał się na angaż do najlepszej federacji sportów walki na terenie naszego kraju. Trzeba przyznać, że Adrian Bartosiński skrzętnie wykorzystał swoją szansę.

Od tego czasu stoczył już 5 zawodowych pojedynków na galach KSW i wszystkie z nich wygrał przed czasem, a przeciwnicy nie byli z łapanki, tylko z czołówki rankingów. Tym samym można powiedzieć, że aktualny mistrz kategorii półśredniej pokonał wszystkie najważniejsze przeszkody na swojej drodze. Problemem dla niego nie było zwycięstwo zarówno Andrzejem Grzebykiem, jak również Krystianem Kaszubowskim.

Bartosiński ma spektakularny bilans w zawodowej karierze, który wskazuje na 13 zwycięstw i Zero porażek. Rozkładając to na czynniki pierwsze można zauważyć, że aż 11 z 13 walk udało mu się wygrać przez nokaut lub techniczny nokaut. Do tego dołożył również jedno poddanie i zaledwie jeden raz w zawodowej karierze zwyciężył po decyzji sędziów. Takim rezultatem zakończyło się jego pierwsze starcie z Wojciechem Zuchnikiem. Można więc powiedzieć, że zapewne pojawiło się nas sporo nerwów, a także stresu. Czy passę 12 wygranych z rzędu przed czasem uda mu się podtrzymać w rywalizacji z podwójnym mistrzem KSW?

Na korzyść Polaka bez wątpienia będą przemawiać tutaj warunki fizyczne. Część ekspertów uważa, że prawdopodobnie będzie chciał on przeprowadzić tę walkę w parterze, aby wykorzystać taką przewagę. Trzeba jednak pamiętać, że jest to zawodnik, który doskonale czuje się w stójce. Świadczą o tym kolejne zwycięstwa, które zanotował właśnie w ten sposób.

bartosinski staty

Bartosiński – statystyki:

  • Adrian Bartosiński to aktualny mistrz kategorii półśredniej.
  • Bartosiński do tej pory nie przegrał żadnej walki w zawodowej karierze.
  • Aż 11 z 13 zwycięstw tego zawodnika miało miejsce przez KO/TKO.
  • Bartosiński tylko raz w karierze przewalczył walkę na pełnym dystansie.

Bartosiński czy Parnasse – kto wygra?

Reprezentant Francji teoretycznie sporo ryzykuje, wchodząc do wyższej kategorii wagowej. Parnasse zapewne uznał jednak, że nie ma już godnych wyzwań w niższych wagach, więc zaatakował trzeci pas mistrzowski. Jeśli udałoby mu się wygrać, to starcie to stałby się pierwszym mistrzem w historii organizacji KSW, który sięgnął po trzy pasy mistrzowskie. W takiej sytuacji włodarze KSW musieliby głęboko sięgnąć do kieszeni, aby go zatrzymać. Niewykluczone, że już w najbliższej przyszłości reprezentant Francji przeniesie się za ocean, aby walczyć dla UFC. Skauci tej organizacji od wielu lat śledzą wydarzenia w federacji KSW, więc Parnasse, jako podwójny mistrz na pewno jest na celowniku.

Będzie to starcie, w którym zmierzy się 2 zawodników, którzy mają na swoim koncie serię wygranych. Bartosiński do tej pory w zawodowej karierze nie doznał żadnej porażki, natomiast reprezentant Francji dał się raz pokonać. Tak naprawdę w najbliższym starciu nie będzie miało to jednak większego znaczenia. Bartosiński może wykorzystać podobne atuty, jak Daniel Torres, który pokazał, że Francuza można ustrzelić. Redaktorzy mma24 spodziewają się tutaj bardzo ciekawego pojedynku, w którym większe szanse na wygraną w KSW typy ma reprezentant Polski.

Na naszej stronie sprawdzisz specjalny ranking bukmacherów, również pod kątem obstawiania typów na KSW.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95