Ładowanie
×

Jak stawkować zakłady bukmacherskie? Sposoby na zysk u bukmachera

Jak stawkować zakłady bukmacherskie? Sposoby na zysk u bukmachera

Legalni bukmacherzy oferują dziś przebogatą ofertę zakładów na sport, e-sport czy gry wirtualne, a zakłady bukmacherskie można obstawiać przy użyciu nowoczesnych technologii i multum opcji dodatkowych. Jeśli jednak chcesz zarabiać, typując zakłady bukmacherskie, nie możesz zapominać o rozwoju podstawowych kompetencji dobrego gracza. Jedną z nich jest umiejętność optymalnego stawkowania zakładów.

Zacznij od ustalenia budżetu na grę

Załóżmy, że na najbliższe dni zaplanowanych jest kilka atrakcyjnych spotkań Ligi Mistrzów i chcesz obstawić zakłady bukmacherskie na nie wszystkie. Oczywiście kwestia, która wysuwa się na pierwszy plan, dotyczy tego, jakie typy wybrać, żeby zakłady były wygrane. Do tego dochodzą dodatkowe aspekty, przykładowo sprawdzenie, który polski bukmacher ma najlepsze kursy na te mecze czy też którzy legalni bukmacherzy przygotowali jakieś interesujące bonusy dedykowane typowaniu LM. Zakłady bukmacherskie to złożone zagadnienie, a kiedy trzeba uwzględnić tak wiele czynników, nietrudno pominąć coś, co może mieć przełożenie na zyski z gry w dłuższym okresie czasu. Tym razem mamy na myśli stawki, jakie przeznaczane są na zakłady bukmacherskie.

Dlaczego jest to aż tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że zdecydowana większość graczy ma mocno ograniczony budżet na grę. Natomiast zakłady bukmacherskie należy stawiać w taki sposób, by nie wyczerpać swojego kapitału w kilku chybionych zakładach. Podstawowe pytanie brzmi więc: jaki jest Twój budżet na grę np. na miesiąc czy na tydzień. Kiedy to ustalisz, możesz przejść do określenia stawki pojedynczego zakładu. Dobrym punktem wyjścia jest 2% budżetu na 1 zakład – wtedy nawet najczarniejsza passa nie będzie aż tak straszna (zanim wyczerpiesz swój tzw. bankroll, obstawisz zakłady bukmacherskie na 50 kuponach).

Oczywiście 2% to tylko ogólna sugestia. Zakłady bukmacherskie można stawiać też za mniejsze kwoty (zwłaszcza gdy budżet jest duży, warto wybrać stawkę na poziomie np. 1% lub 0,5% bankrollu) albo za kwoty bardziej odważne. Ponadto należy uwzględnić inne ważne czynniki, które mają znaczenie, kiedy chcemy być sprytniejsi niż bukmacherzy.

Dostosuj stawkę do pewności trafienia zakładu

Bukmacherzy starają się kontrolować ryzyko dużych strat m.in. poprzez ustalanie właściwych kursów bukmacherskich. Gracze powinni działać podobnie, ustalając wielkość stawek w odniesieniu do tego, na ile duże są szanse, że typowane zakłady bukmacherskie będą trafione.

Bukmacher, jeśli szacuje, że szanse na dane zdarzenie są spore, ustala niski kurs. Gracz w analogicznej sytuacji może uznać, że warto zwiększyć stawkę (w granicach rozsądku, np. z 2% na 4% bankrollu). Z kolei bukmacher, który przewiduje, że prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia jest niewielkie, wyznacza wysoki kurs. Natomiast typer, który z jakichś powodów chce obstawić taki mało prawdopodobny zakład (np. jest to valuebet), może jednocześnie zminimalizować ewentualne straty, zmniejszając stawkę zakładu (np. z 2% na 1% bankrollu).

Podsumujmy: obstawiając zakłady bukmacherskie, warto dostosować stawki do tego, na ile wybrane typy są prawdopodobne – zwiększać je dla wysoce prawdopodobnych typów i zmniejszać dla mało prawdopodobnych.

Wypróbuj systemy bukmacherskie

Choć polscy bukmacherzy nie działają aż tak długo, zakłady bukmacherskie w nowożytnym rozumieniu mają ponad 200 lat. W tym czasie gracze zdążyli wymyślić już wiele systemów, które mają pomagać w dobieraniu odpowiednich stawek tak, by zyskiwał gracz, a nie bukmacherzy. Oczywiście nie ma żadnych cudownych sposobów, a niektóre systemy stawkowania są wręcz niebezpieczne, jednak warto przetestować jakąś ostrożną metodę.

Jakie systemy stawkowania mogą być pomocne szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają obstawiać zakłady bukmacherskie? Polecamy:

  • System płaska stawka

To najprostszy możliwy sposób na to, by bezpiecznie dobierać stawki, typując zakłady bukmacherskie. Zasada jest banalnie prosta – stawka każdego kolejnego zakładu powinna wynosić zawsze tę samą wartość procentową początkowego budżetu gracza (nie większą niż 5%). Jeśli przyjmiemy, że w danym okresie gry będzie to 2% budżetu, który wynosi 1.000 zł, to stawka każdego zakładu wynosić będzie każdorazowo 20 zł. I tego się trzymamy bez względu na to, czy kolejne zakłady bukmacherskie są w większości wygrane, czy przegrane.

  • System stawkowanie procentowe

Stawkowanie procentowe jest modyfikacją systemu płaska stawka. Typer określa tu, za jaką część całego bankrollu będzie obstawiał zakłady bukmacherskie, ale nie jest to stała wartość nominalna. System bierze pod uwagę, że kolejne zakłady bukmacherskie zmieniają wielkość budżetu na grę, dlatego zgodnie z jego zasadami stawka ma stałą wartość procentową aktualnego bankrollu. Nominalnie stawka będzie więc rosnąć po wygranym zakładzie, a zmniejszać się po zakładzie przegranym. Minusem jest konieczność każdorazowego przeliczania wielkości stawki, ale za to jest ona bardziej dostosowana do umiejętności gracza (jeśli obstawia on trafne zakłady bukmacherskie, zwiększa stawkę, dzięki czemu może zyskiwać więcej – w przeciwnym razie zmniejsza stawkę, więc minimalizuje straty).

  • System stawkowanie modulowane

W tym systemie gracz najpierw ustala, jaki jest jego budżet na grę i maksymalna wartość stawki zakładu. Następnie to maksimum dzieli na 10 jednostek, np. jeśli maksymalna stawka wynosi 50 zł, to 1 jednostka to 5 zł. Natomiast obstawiając zakłady bukmacherskie, typer szacuje szanse na poprawność wybranego typu i dobiera adekwatną liczbę jednostek stawki. Dla bardzo prawdopodobnych typów może to być dużo jednostek (np. 8 jednostek), a dla mało prawdopodobnych – mało jednostek (np. 2 jednostki). Jest to jeszcze bardziej czasochłonny sposób na wyliczanie stawek, ale daje też większe szanse na to, by w dłuższym okresie gry powody do zadowolenia miał gracz, a nie bukmacher. 

Istnieją jeszcze inne systemy stawkowania, w tym rozmaite odmiany progresji. Chociaż cieszą się sporą popularnością, to zyskują na nich najczęściej bukmacherzy, gdyż są to mocno ryzykowne sposoby obstawiania. Początkującym graczom nie zalecamy ich stosowania. Najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie wybranych bezpiecznych systemów stawkowania i ewentualnie wprowadzenie takich modyfikacji, aby dostosować je do swojego stylu i poziomu gry

Polski bukmacher a stawkowanie zakładów

W kontekście stawkowania i zyskowności zakładów trzeba zaznaczyć, że polscy bukmacherzy, czy ściślej mówiąc legalni bukmacherzy w Polsce, pobierają 12-procentowy podatek od zakładów. Ma to wpływ na zyski z obstawiania, ponieważ koszt ten jest potrącany ze stawki gracza. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działają polscy bukmacherzy i w jaki sposób można u bukmacherów online obstawiać zakłady bukmacherskie. W przejrzysty i zrozumiały sposób zostało to wytłumaczone na https://www.legalni-bukmacherzy-online.pl/zaklady-bukmacherskie/. Na stronie tej znajdziesz także sporo informacji na temat systemów gry u bukmachera, dlatego jeśli chciałbyś pogłębić wiedzę w tym obszarze to oczywiście zachęcamy do lektury.

Pamiętaj jednak, że legalni polscy bukmacherzy to jedyna możliwość obstawiania zakładów w Polsce zgodnie z prawem i bez narażania się na kary finansowe. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z innych serwisów (tych nielegalnych) oferujących zakłady bukmacherskie. Legalni bukmacherzy online udostępniają czasem promocję typu „gra bez podatku”, dzięki której wygrane zakłady bukmacherskie stają się znacznie bardziej opłacalne.