Ładowanie
×

Jak dobrze wybrać dla siebie bukmachera?

Jak dobrze wybrać dla siebie bukmachera?

Jak dobrze wybrać dla siebie bukmachera?

Obecnie na rynku działa ponad 20 legalnych bukmacherów polskich, a zatem wybranie tego najlepszego nie jest łatwe i wymagać będzie dokonania bardzo dokładnej analizy. Jak wybrać dobrego bukmachera? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na tak postawione pytanie. 

Jak dobrze wybrać dla siebie bukmachera?
Jak dobrze wybrać dla siebie bukmachera?

Bonusy na powitanie

Jedną z kwestii, która może zdecydować o tym jak dokonać wyboru buka, będzie bonusowa propozycja dla zupełnie nowych graczy. Każdy operator, posiada swoje bonusy, które wzajemnie się nie wykluczają. Celem uzyskania pakietu powitalnego, możemy się zarejestrować przy pomocy linków dostępnych w sieci. 

Znajomość bukmacherskich operatorów 

Bardzo istotną kwestią, będzie wybranie legalnie działającego bukmachera polskiego. Dokonując wyboru buków mających licencję Ministerstwa Finansów, gracze mają szansę w pełni skorzystać z bonusowych zakładów, promocji oraz pozostałych funkcji udostępnionych w wybranej firmie. 

Kiedy uda się nam zapoznać z listą legalnie działających buków, spora ilość graczy zadaje sobie ważne pytanie, na którą spośród 19 firm na rynku najlepiej się zdecydować. Obecnie najatrakcyjniejszą propozycję na polskim rynku, posiada STS oraz Fortuna. Są to operatorzy, którzy działają już od wielu lat i można dostrzec to również w przeprowadzanych badaniach. W Fortunie możliwe jest też obstawianie High League, czyli popularnych freak fightów.

Betfan kod promocyjny
Betfan kod promocyjny

Zgromadzone przez badaczy dane potwierdzają bezapelacyjnie założenie mówiące o tym, iż STS i Fortuna to obecnie najlepiej znani bukmacherzy. Ponadto zostało sprawdzone, która spośród firm przychodzi badanym na myśl jako pierwsza. W tej kwestii, znacznie lepszy okazał się być STS, który zwykle jako pierwszy przychodził na myśl respondentom. 

Trzecią spośród najlepiej rozpoznawalnych firm bukmacherskich jest Totolotek, co pokazuje, iż gracze nie powinni sugerować się tylko tymże aspektem. Rankingi bukmacherów online wyraźnie pokazują, iż Totolotek obecnie jest daleko od czołówki najlepszych bukmacherów internetowych, a jego tak spora rozpoznawalność stanowi raczej rezultat dłuższej obecności na naszym rynku. 
Pozostali z najbardziej rozpoznawalnych bukmacherów, a zatem LVBET i forBET, to przedsiębiorstwa szybko się rozwijające, które w rankingach mieszczą się w pierwszej dziesiątce. 

Wybranie najpopularniejszych buków, ma sporo zalet. Oferty są przetestowane przez wielu graczy. Spora część użytkowników skorzystała również z powitalnej oferty, zaś sam operator na postawie wielu lat funkcjonowania, potrafi dobrać sposób swojego postępowania do preferencji graczy. 

Jak dokonać wyboru bukmachera na podstawie oferty? 

Po tym, jak w życie weszła ustawa hazardowa, działający legalnie na terenie Polski bukmacherzy przygotowali szeroką promocyjną ofertę, która zachęca nas do rejestrowania i wpłacania środków na bukmacherskie konto. Niektórzy spośród operatorów, oferują zakłady darmowe, inni bonusy od pierwszego depozytu, niemniej jednak wysokość promocyjnej oferty, to wyłącznie jeden spośród czynników, który trzeba brać pod uwagę podczas dobierania internetowego bukmachera. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Wielkość bukmacherskiej oferty, wysokość limitów, a także kursów u internetowych bukmacherów, jakie mogą oni nakładać na obstawiających, którzy nierzadko wygrywają środki, wypłacalność oraz wiarygodność przedsiębiorstwa to ważne kwestie, które winny wpływać na wybranie przedsiębiorstwa, którym gracze chcą powierzyć własne pieniądze, nawet w przypadku gry rekreacyjnej przy środkowych spotkaniach Ligi Mistrzów. 

Szerokość bukmacherskiej oferty 

Dla doświadczonych typerów bukmacherskich, będzie to najważniejsza obok wysokości kursów – kwestią, którą trzeba brać pod uwagę. Takie osoby posiadają już zwykle pewną taktykę, która oparta jest na obstawianiu wybranych zdarzeń z oferty buka. Najczęściej będą to niszowe zdarzenia, takie jak chociażby zakłady na handicapy azjatyckie, żółte kartki, rzuty rożne. Dobrego buka, możemy rozpoznać właśnie po to, iż w jego ofercie znajdują się obecnie nawet pozornie niszowe opcje. 

Zanim dokonamy wyboru buka internetowego, warto będzie zapoznać się ze stronami internetowymi i dokonać porównania najbardziej rozpowszechnionych przedsiębiorstw dostępnych na rynku polskim. Jeżeli jesteśmy skoncentrowani na piłkarskiej ofercie, warto poddać sprawdzeniu ile opcji dodatkowych dostępnych jest na witrynie i czy znajdują się na niej zakłady, które będą nas interesowały. 

Jak dokonać wyboru buka na podstawie zainteresowań dana dyscypliną sportową? 

Odpowiednie typowanie meczów, wymagać będzie sporej wiedzy odnośnie dyscypliny sportowej i samych zakładów. Oferty bukmacherów różnią się od siebie i jeżeli specjalizujemy się w typowaniu wybranej dyscypliny warto, abyśmy posiadali wiedzę, która z firm posiada na nią najbardziej rozszerzoną ofertę. Podczas dobierania bukmachera do wybranego sportu, trzeba zwracać uwagę na kwestie takie, jak: 

  • zakłady na żywo,
  • transmisje live,
  • szybkość występowania oferty,
  • zakłady na statystyki typerów,
  • specjalne promocje,
  • łączone zakłady,
  • specjalne zakłady,
  • wysokość kursów,
  • ilość kursów.  

Jeżeli będziemy się sugerowali takimi kwestiami, to na pewno uda się nam znaleźć takiego buka, który będzie dostosowany do wybranej przez nas dyscypliny. W sieci, bez problemu znajdziemy tabele, w których w skrócie przedstawione jest, który bukmacher dysponuje najlepszą na rynku oferta na wybraną dyscyplinę sportową, co ułatwia dokonanie właściwego wyboru operatora.

Jeżeli mamy na myśli częstotliwość obstawiania zakładów, to w takim przypadku bezkonkurencyjna będzie piłka nożna i to właśnie typerów obstawiających wymienioną dyscyplinę, starają się głównie dostrzegać polskie firmy bukmacherskie. Innymi często obstawianymi dyscyplinami, są: żużel, koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie. Warto poznać rankingi, w których przedstawione są dyscypliny wzbudzające największe zainteresowanie pośród graczy. 

Fortuna kod promocyjny
Fortuna kod promocyjny

Wiarygodność oraz wypłacalność bukmachera 

Wiarygodność firmy bukmacherskiej, powinna stanowić najważniejszą kwestie podczas dokonywania oceny każdego buka. Trudno będzie powierzyć własne środki przedsiębiorstwu, które w niedługim czasie zbankrutuje: co z tego, iż gracze będą mieć na koncie kilkadziesiąt tysięcy, skoro nie będą mieć możliwości ich wypłacenia na własne konta. Całe szczęście, iż licencje na poczet urządzania zakładów wzajemnych przyznawane przez Ministerstwo Finansów, dają nam po części pewność, iż przedsiębiorstwo jest w odpowiedniej finansowej kondycji, chociaż niewątpliwie wszelakie niepokojące nas informacje, powinniśmy na bieżąco śledzić. 

Kolejna kwestia, to wypłacalność danej firmy bukmacherskiej i związana z tymże kwestia limitów na indywidualnych kontach klientów. Z oczywistych przyczyn, operatorom nie zależy na tym, aby gracze wygrywali spore pieniądze, dlatego w swoich regulaminach zachowują opcję limitowania typerów. Najlepsze na rynku firmy, posiadają tak wysoko ustawione limity, iż zanim w ogóle dojdzie do pojawienia się takiego zagrożenia, gracze mają szansę na wygranie sporych pieniędzy. Warto, abyśmy zapoznali się z opiniami innych graczy na internetowych forach, żebyśmy mogli zasięgnąć wiedzę, jak dokładnie wygląda operator pod tymże względem. 


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Bukmacherska Sp. z o.o. zezwolenie z 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.