Ładowanie
×

Skoki narciarskie: typy na sezon 2021/2022. Kto faworytem?

Skoki narciarskie: typy na sezon 2021/2022. Kto faworytem?

Skoki narciarskie: typy na sezon 2021/2022. Kto faworytem?

Dwudziestego listopada 2021 r., rozpoczął się sezon skoków narciarskich, który potrwa do 27 marca 2022. Czołowi skoczkowie świata walczą o Kryształową Kulę oraz o inne prestiżowe nagrody, ponadto do zdobycia są laury w konkursach drużynowych. Legalni operatorzy zakładów wzajemnych przygotowali ofertę, dzięki której znawcy skoków będą mogli zarobić konkretne spore sumy pieniężne. 

Skoki narciarskie: typy na sezon 2021/2022. Kto faworytem?
Skoki narciarskie: typy na sezon 2021/2022. Kto faworytem?

Jak poprawnie wytypować zwycięzcę Kryształowej Kuli sezonu 2021/2022? 

Każdy typer zaczyna od analizy formy poszczególnych zawodników, zaczyna od prześledzenia formy zawodników w trakcie Letniego Grand Prix. Turniej wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, wyśmienity zawodnik, pełnoprawny następca legendarnych skoczków m.in. Bjoerna- Einara Romoerena i Sigurda Pettersena. W sezonie letnim mocny był Austriak Jan Hörl, kolejny Norweg Marius Lindvik, Słoweniec Anže Lanišek również zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Oczywiście sezonu letniego nie wolno nigdy przekładać w skali 1:1 na to co wydarzy się zimą, jednak pewne wyobrażenie o rozkładzie sił zawodników można uzyskać. Po pierwsze skoczkowie latem biorą udział jedynie w kilku zawodach, podczas gdy zimą do rozegrania jest cały maraton. Po drugie, zawodnicy nie biorą tych zawodów całkowicie na poważnie.

Niemiec Karl Geiger zaprezentował się średnio, widać było u niego braki w koncentracji. Bukmacherzy w Polsce przygotowali kursy na triumfatora Kryształowej Kuli, STS wymienia trzech faworytów Norwego Graneruda, Niemca Geigera, Japończyka Kobayashi. Dawid Kubacki wydaje się być niedoszacowany, skoro pokazywał klasę latem, dlaczego nie miałby przełożyć tej formy na zimę a kurs na podium Pucharu Świata w jego przypadku wynosi 30,00. Opłaca się więc postawić 10 PLN na skoczka z Nowego Targu, który już wielokrotnie udowodnił, że jest zawodnikiem najwyższej klasy. Ciekawą ofertę ma STS jeśli chodzi o końcową klasyfikację, jednak nie chodzi tutaj o wytypowanie poszczególnych lokat, które zajmą zawodnicy, tylko który z nich znajdzie się wyżej. Operator przygotował kursy na polskie pary, warto postawić na Andrzeja Stękałę, który jest niżej oceniany niż Jakub Wolny. Stękała swego czasu uważany był za drugiego skoczka po Kamilu Stochu, Wolny choć solidny ma swoje ograniczenia, których zapewne już nie przeskoczy. STS nie docenia również Japończyka Sato, który wielokrotnie pokazał jak wysoki poziom reprezentuje. 

eWinner kod promocyjny
eWinner kod promocyjny

Typy na skoki narciarskie – jak grać?

Po pierwsze nigdy nie kieruj się wysokością kursów. W skokach wiele zależy od dyspozycji dnia, warto sprawdzać również pogodę na dany dzień, potrafić szacować w jaki sposób będą wyglądać warunki meteorologiczne na dany dzień. Skoczek, który znajduje się w mistrzowskiej formie potrafi przezwyciężyć niekorzystne warunki, jednak czasem są one na tyle złe, że nawet najlepszy spadnie na bulę. Skoczkowie dzielą się na kilka kategorii, jeśli dany skoczek odnosi średnie wyniki na skoczni średniej nie znaczy, że nie będzie bił się o triumf na gigantach, skoczniach mamucich. Jednym z takich asów skoczni mamucich był Słoweniec Robert Kranjec, który na normalnych radził sobie średnio. Zawodnik ten w najwyższej formie w Planicy zawsze był groźny. Zawsze warto sięgać po wyniki treningów oraz sesji kwalifikacyjnych, jednakże najlepsi zawodnicy potrafią pokpić sprawę, dopiero w konkursie dając z siebie wszystko. Skoczkowie zwykle skaczą dobrze u siebie dlatego też Kamil Stoch który nie zachwyca formą w Zakopanem i w Wiśle zawsze będzie skakał dobrze. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Zakłady na 70. Turniej Czterech Skoczni

Zawody te zawsze mają swoją specyfikę. Zawodnik, który dotychczas nie pokazywał szczególnie wysokiej formy potrafi nagle zachwycić cały świat, sięgając po ostateczny triumf. Bukmacherzy nie potrafią tego wyliczyć, że nagle pokaże się światu zawodnik, dotychczas nieznany który oczaruje cały narciarski świat. Takim królikiem z kapelusza, czarnym koniem był chociażby Thomas Diethart. Austriacy mają tak doskonały system szkolenia, że zawsze mogą stworzyć produkt jakim będzie genialny skoczek zdolny do zwycięstwa w TCS. Turniej ten jest jak ważny egzamin, dziewięć dni pracy organizmu na najwyższych obrotach, raz w roku należy radzić sobie z tym stanem. Zwycięstwo w dwóch z czterech zawodów TCS jeszcze niczego do końca nie gwarantuje, o czym boleśnie dwukrotnie przekonał się Gregor Schlirenzauer. Sporządzając kupon na triumfatora TCS należy przeprowadzić wszechstronną analizę, nie wystarczy zrobić pobieżnej oceny na zasadzie Geiger dobrze skacze to z pewnością wygra. Warto również typować lokaty 1-3, gdyż na podium bardzo często trafiają zawodnicy, którzy wcześniej niczego wielkiego nie pokazywali, przed laty byli to m.in. Stephen Leyhe, Michael Neumayer. Dotychczas raz zdarzyła się sytuacja, że dwóch skoczków wygrało jednocześnie turniej, byli to Jakub Janda i Janne Ahonen. Matematyk, który będzie obliczał prawdopodobieństwo takiego zdarzenia zauważy, że jest to na pograniczu science- fiction. 

Gdzie obstawiać skoki narciarskie w internecie?

Najlepsze pewniaki na skoki narciarskie 2021/2022
Najlepsze pewniaki na skoki narciarskie 2021/2022

Legalny operator Fortuna patronuje Polskiemu Związkowi Narciarskiemu, dlatego też warto tutaj zawierać kupony. STS przed laty współpracował z Orłem z Wisły, Adamem Małyszem oraz zawodnikiem, który rozsławił skoki narciarskie, z Martinem Schmittem. Całą zimę można przeznaczyć na typowanie skoków, gdyż jest to bardzo pracowity czas dla zawodników. Każdy fan który śledzi wydarzenia na skoczniach, może pokusić się o typowanie wyników. Wszystko widać jak na dłoni, który skoczek ma lepszą formę, kto w danej chwili spóźnia się z wybiciem, kto ma problemy pozasportowe, które w jakiś sposób rzutują na słabsze wyniki.

Skoczkowie to grupa otwartych ludzi, którzy nie owijają w bawełnę, wystarczy posłuchać Kamila Stocha czy Piotra Żyłę by móc stwierdzić, czy w danej chwili ma szanse na korzystne wyniki. Popularny Wiewiór przed zawodami, gdzie czuje się mocno potrafi żartować, widać tę pewność u niego, gdy nie idzie umie zamknąć się w sobie. Warto czasami sprawdzić sprzęt na którym skaczą zawodnicy, obecnie coraz częściej dzięki sprzętowi dani skoczkowie odnoszą sukcesy. Nacje które są wysoko rozwinięte technologicznie przodują po pierwszych zawodach, na czele jest Niemiec, wysoko Japończyk, wysoko ulokowany jest Słoweniec. W wyścigu technologicznym z tyłu póki co znajduje się Austriak, brakuje w ścisłej elicie naszego zawodnika.Nasi oczywiście starają się być na bieżąco ze wszystkimi rozwiązaniami, czego dowodem nawiązanie współpracy kadry skoczków z Instytutem Lotnictwa, próby przeprowadzane w kanale aerodynamicznym.

Grając typy na skoki narciarskie na danego zawodnika do końcowego triumfu bądź też zawierając zakład obejmujący widełki, w jakim pułapie lokat się znajdzie, warto zwrócić uwagę na styl skakania. Na nic nie zdadzą się bardzo wysokie loty, jeśli dany zawodnik, nie zakończy lotu telemarkiem, który stanowi swoistą wisienkę na torcie każdego perfekcyjnie oddanego lotu. W 1999 r. Robert Mateja prowadził po I serii skoków w Zakopanem, w drugiej zawalił lot, jednak warto wiedzieć, że można wytypować zwycięzcę tylko jednej serii. Gracz, który typuje skoczka który jest niespodziewanym zwycięzcą pierwszej odsłony, jak wówczas skoczek z Zakopanego, zgarnia spore kwoty. Co ważne, nie musi się już martwić, czy jego faworyt położy skok w drugiej odsłonie, czy też nie, już po pierwszej serii jest zwycięzcą. 


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. MR BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z dnia 19 grudnia 2019 nr PS4.6831.1.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.