Ładowanie
×

Statystyki kluczem do wygrywania u bukmachera?

Statystyki kluczem do wygrywania u bukmachera?

Statystyki kluczem do wygrywania u bukmachera?

Czy statystyki dotyczące meczów pomagają w zarabianiu pieniędzy u bukmachera? Jeżeli kogoś interesuje skuteczna analiza, powinien wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Statystyki kluczem do wygrywania u bukmachera?
Statystyki kluczem do wygrywania u bukmachera?

Jak dobrze zainwestować pieniądze u bukmachera?

Każdy gracz, który postanawia zainwestować własne środki finansowe w grę u bukmachera, posiada własną strategię. Im lepsza, tym większa szansa na częste i regularne wygrane. Niestety, aby samodzielnie wypracować autorski i skuteczny plan działania potrzeba często sporo czasu oraz straconych pieniędzy.

Cel rodzi się w bólach, a w przypadku inwestowania pieniędzy u bukmachera oznacza to niestety przegrane, które choć uczą, muszą często kosztować. Czy są zatem sposoby na to, aby niejako na skróty i przy zminimalizowaniu ryzyka do minimum, znaleźć dobrą i skuteczną strategię na obstawianie wydarzeń sportowych? Na szczęście tak! Bardzo pomocne w tym wypadku będą po prostu liczby, czyli tak zwana statystyka. Choć na pierwszy rzut oka może brzmieć to dość strasznie, to jednak przy bliższym poznaniu każdy zainteresowany/a przekona się, że korzystanie z liczb nie musi być takie trudne. Podstawowym pytaniem jest zatem: jak zacząć i gdzie owych statystyk w ogóle szukać? Firmy bukmacherskie, które od wielu lat działają na terenie Polski, z każdym rokiem bardzo dynamicznie się rozwijają.

STS kod promocyjny. Bonus bez depozytu 2022
STS kod promocyjny. Bonus bez depozytu dla graczy

Wraz z nimi rozwija się ich oferta oraz promocje dla nowych graczy. Co więcej, każdego niemal roku na rynku pojawiają się nowi bukmacherzy, którzy dołączają do walki o nowych klientów. Efektem takiej zdrowej konkurencji są na przykład wiadomości sportowe oraz statystyki, serwowane przez same firmy bukmacherskie. Jak widzisz zatem nie dość, że u danego bukmachera możesz obstawić, to jeszcze obok wybranego wydarzenia sama firma przygotowuje dla Ciebie rozbudowane statystyki, które mają za cel ułatwić Ci skuteczne inwestowanie w wydarzenia sportowe.

Gdzie szukać i jak korzystać ze statystyk? 

Podczas typowania wybranego wydarzenia sportowego, na przykład piłki nożnej, wystarczy odszukać ikonkę, symbolizującą statystyki lub dodatkowe informacje. Wówczas oczom każdej zainteresowanej osoby ukaże się rozbudowana strona z liczbami i danymi, które dotyczą wybranego meczu. Statystyki mają to do siebie, że o tym jak je wykorzystać decyduje często osoba, która ich używa. Należy zatem do każdej informacji podchodzić ostrożnie, a przede wszystkim filtrować i szukać tylko takich danych, które pomogą nam podczas typowania. Dla przykładu, jeśli chcemy postawić na typ: wygra/przegra/zremisuje, to najlepszym wyborem będzie po prostu skupienie się na statystykach, które dotyczą ostatnich pojedynków obu drużyn. Musisz pamiętać bowiem, że są takie mecze, które wyzwalają w zawodnikach dodatkową porcję adrenaliny. Takimi pojedynkami są, chociażby derby, które występują niemal w każdej europejskiej lidze. W tego typu wydarzeniach nie ma więc znaczenia, czy odwieczni rywale zajmują miejsca w tabeli blisko siebie, lub dzieli ich różnica kilkudziesięciu pozycji. Przed oddaniem typu warto więc skupić się nie na aktualnej tabeli, ale na statystykach bezpośrednich meczów z ostatnich sezonów. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Rozbudowane oferty firm bukmacherskich mają jednak to do siebie, że nie trzeba skupiać się jedynie na typach dotyczących wygranej, przegranej lub remisu. Część graczy bardzo ceni sobie typy dotyczące tego, ile w danym meczu padnie bramek. W omawianym przykładzie również bardzo pomocne są statystyki. W jaki sposób je stosować? Spoglądając na konkretny mecz, można również sprawdzić, jak w ostatnich pojedynkach ligowych radziła sobie drużyna A, to znaczy, ile bramek strzeliła lub straciła. Tego typu informacje dotyczą również poprzednich meczów drużyny B. Jeżeli dodamy do tego statystyki, które pokazują ile bramek padło w ostatnich meczach pomiędzy drużynami A i B, sprawny gracz i miłośnik statystyk będzie w stanie wyciągnąć średnią goli, jaka pada między obiema drużynami. Dzięki temu w kilka chwil można znaleźć opcję dotyczącą ilość bramek, na którą warto postawić swoje pieniądze. 

Dobre obstawianie meczów piłki nożnej

W piłce nożnej obok bramek i zwycięstw ważną rolę pełnią również żółte lub czerwone kartki. I nie chodzi tutaj rzecz jasna tylko o wachlarz możliwości do karania, który posiada sędzia, ale również względy taktyczne, które dotyczą samych zawodników oraz drużyn. Kartki mogą wpływać na późniejsze zawieszenia, lub wykluczenia z konkretnego meczu — kartka czerwona, co często przekłada się również na końcowy wynik. Nic więc dziwnego, że typy dotyczące właśnie żółtych lub czerwonych kartek znaleźć można u czołowych bukmacherów w Polsce. Jak w omawianym przykładzie wykorzystać statystyki? Podobnie jak w przypadku bramek lub zwycięstw. Przy każdym zespole widnieje informacja, ile w ostatnim czasie otrzymywała ona żółtych lub czerwonych kartek. Na podstawie tych informacji łatwo można wywnioskować, czy w kolejnym meczu trend się powtórzy, lub zmieni. 

Jak łączyć statystyki i wiadomości? 

Liczby mają to do siebie, że choć są bardzo pomocne, to jednak zawsze będą „tylko liczbami”. W tym wypadku nie chodzi rzecz jasna o to, aby na koniec zdyskredytować statystyki, którym poświęciliśmy kilka poprzednich akapitów. Ważne jednak, aby z każdych danych korzystać mądrze, a jeśli to tylko możliwe, czerpać wiedzę z wielu źródeł. Co zatem obok statystyk warto stosować? Wiadomości ze świata sportu, które, cześć z bukmacherów również oferuje u siebie na stronach. Co dają owe wiadomości? Każdy mecz ma własną historię. Składa się na nią otoczka wokół niego, sytuacja w tabeli lub ranga danego wydarzenia, braki kadrowe u jednego z przeciwników i tak dalej. Wszystkie te informacje, jeśli nie ma żadnych odchyleń, nie wpływają w większym stopniu na konkretny mecz. Wówczas statystyki mogą okazać się być niezwykle użyteczne.

Przykładowe statystyki u bukmachera STS
Przykładowe statystyki u bukmachera STS

Wystarczy jednak jeden news, mała z pozoru informacja, która dla wytrawnego gracza będzie jednak bardzo cennym newsem, który w dużej mierze może zmienić jego typ. Weźmy na przykład liczbę bramek w meczu. Według statystyk może wychodzić na to, że obie drużyny na pewno strzelą łącznie więcej niż 3.5 gola. Co może zatem pójść nie tak? Absencja dwóch czołowych napastników obu ekip. Takie rzeczy się zdarzają, a niestety nie znajdziesz ich w statystykach. Aby się o tym dowiedzieć, trzeba po prostu śledzić na bieżąco nowinki, dotyczące konkretnej dyscypliny lub meczu. Czy drużyna, która według statystyk wygrała 5 kolejnych meczów, może wygrać i 6, z teoretycznie słabszym rywalem? Wydaje się to niemal pewne, prawda? Przynajmniej z pozycji statystyki. Jeśli spojrzymy jednak na wiadomości, może się okazać, że ów drużyna ma przed sobą mecz w Lidze Mistrzów, dlatego na 6 ligowe spotkanie trener nie desygnuje kilku czołowych zawodników. Wówczas statystyki muszą wylądować niestety w koszu. 

Jak widzisz zatem na podanych powyżej przykładach, statystyki są bardzo ważną częścią gry u bukmachera. Dobrze jest wiedzieć, jak analizować mecze. Warto też stosować tego typu informacje praktycznie w każdym typie. Nie oznacza to jednak, że można im ślepo ufać. Do każdego wydarzenia sportowego trzeba podejść indywidualnie. Rozpocząć od sprawdzenia statystyk, wybraniu swojego typu a na końcu, w ramach podsumowania sprawdzić wiadomości, które mogą zmienić Twój sposób myślenia na temat konkretnego meczu, który Cię interesuje, na który chcesz postawić swoje pieniądze.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. MR BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z dnia 19 grudnia 2019 nr PS4.6831.1.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.