Ładowanie
×

Obstawianie League of Legends. Jak zacząć?

Obstawianie League of Legends. Jak zacząć?

Obstawianie League of Legends. Jak zacząć?

Esport prężnie się rozwija, podbijając serca ludzi na całym świecie. Największe turnieje śledzone są przez miliony osób, profesjonalni gracze zarabiają niewiele mniej od piłkarzy, a cały rynek wyceniany jest już na miliardy dolarów. Spora popularność eSportów wśród młodych osób sprawiła, że zainteresowali się nimi także i bukmacherzy, oferując możliwość obstawiania tej jednej z najbardziej popularnych gier na świecie.Jak łatwo się domyślić, wyszli na tym na plus. No dobrze, ale o co chodzi z tym całym League of Legends?

Obstawianie League of Legends. Jak zacząć?
Obstawianie League of Legends. Jak zacząć?

Co to jest League of Legends? Geneza LoLa

Riot Games, firma odpowiedzialna za jedną z najbardziej popularnych gier na świecie, zostało założone przez dwójkę studentów w 2006 roku. Po trzech latach prac na rynek trafiła wersja beta gry z gatunku MOBA, nazwana League of Legends. Po blisko pół roku testów światło dzienne ujrzała pełna wersja produkcji. Wtedy rozpoczął się szał. LoL został bardzo szybko doceniony przez graczy, którzy przychylnie przyglądali się poczynaniom twórców, reagujących na wszelkie zgłoszenia i dostosowujących grę w zależności od dostarczanych im raportów. Produkcja żyła i była ciągle wspierana. Niedługo później rozegrano pierwszy turniej. Ze względu na koszty, został on w całości przeprowadzony w piwnicy jednego z twórców. Szybko zdobywająca popularność gra rozpoczęła przynoszenie ogromnych zysków i kolejne turnieje rozgrywane były już w coraz większych lokacjach. 

League of Legends cieszyło się nie tylko stale rosnącą liczbą graczy, ale i widzów, którzy śledzili rozgrywki w serwisach streamingowych. Nic więc dziwnego, że grą bardzo szybko zainteresowały się ogromne firmy, które rozpoczęły pompowanie pieniędzy w reklamy.

STS kod promocyjny. Bonus bez depozytu 2022
STS kod promocyjny. Bonus bez depozytu dla graczy

Dziś LoL jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie, a międzynarodowe turnieje przyciągają przed ekrany miliony widzów z całego świata. Skupmy się teraz jednak na samych zasadach gry i tym, jak ją obstawiać?

Zasady gry – jak obstawiać League of Legends?

League of Legends oferuje wiele trybów gry, ale w rzeczywistości liczy się tylko jeden umożliwiający pojedynki 5 na 5 osób. To właśnie walki na arenie Summoner’s RIft rozgrywane są w trybie turniejowym i można je obstawiać. Opiszmy sobie pokrótce zasady gry.

Zasady gry League of Legends

Naprzeciw siebie stają dwa zespoły, składające się z pięciu graczy. Każdy z nich przypisany jest do konkretnej roli, którą odgrywać będzie na mapie. Toplaner zajmuje górną linię, grając zazwyczaj wytrzymałą postacią, która będzie w stanie przetrzymać sporo ataków przeciwnika. Następny w kolejce jest jungler, którego zadaniem jest kręcenie się po mapie i wspieranie pozostałych linii.

Zależnie od strategii drużyny i wyboru toplanera, jungler może być defensywny lub ofensywny. Midlaner to zazwyczaj postać, która zadaje obrażenia magiczne. Nie posiada ona zbyt wiele zdrowia i pancerza, ale zadaje monstrualne wręcz obrażenia w bardzo szybkim tempie. Dolna aleja przeznaczona jest dla pary złożonej z ad carry, czyli postaci zadającej obrażenia fizyczne oraz supporta, który dysponuje różnego rodzaju wzmocnieniami lub umiejętnościami leczącymi, którego zadaniem jest wsparcie pozostałych członków drużyny.

Wybór bohaterów rozpoczyna się od fazy banów, w którym blokowani są niektórzy championi. Nie mogą oni pojawić się w rozgrywce. Następnie ma miejsce faza wyboru 6 bohaterów (po 3 na drużynę), kolejna faza banów i dobór reszty składu, czyli po 2 postacie na team. Po chwili wybrani bohaterowie przenoszeni są na arenę, gdzie zajmują swoje linie i starają się zdobyć jak najwięcej złota, za które można wykupić przedmioty wzmacniające ich możliwości. Bardzo ważne jest też doświadczenie, które również otrzymuje się za zabijanie neutralnych stworków. Oczywiście bohaterowie obu drużyn stają do walki naprzeciw siebie, co oznacza, że przez cały czas trzeba mięć wgląd w działania przeciwnika. Rozgrywka jest dynamiczna i bardzo szybka, często dochodzi do zabójstw, które powoli przechylają szalę zwycięstwa na stronę jednej z drużyn.

Głównym celem rozgrywki jest zniszczenie wrogiej bazy, zwanej Nexusem. By to osiągnąć, trzeba wpierw zburzyć wieże ochronne oraz inhibitor na co najmniej jednej z trzech linii. W międzyczasie na mapie pojawiają się stwory takie jak Herald, Smok i Baron, których zabicie wiąże się z bonusami dla danej drużyny. Przeciętna rozgrywka trwa ok. 30-45 minut.

Zakłady na typy League of Legends na STS.pl
Zakłady na typy League of Legends na STS.pl

Oczywiście sama rozgrywka jest dużo bardziej rozbudowana. To tylko podstawy, które ułatwią Wam zrozumienie głównych zasad. Warto samemu pooglądać kilkanaście meczy, by w pełni zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi.

Jak obstawiać League of Legends?

Obstawianie League of Legends możliwe jest zarówno przed rozpoczęciem spotkania, jak i w jego trakcie. Zakłady przedmeczowe to zazwyczaj typy na to, która drużyna wygra, jak długo potrwa dany mecz, ile zabójstw osiągnie konkretny zawodnik itp. Nie różni się to za wiele od zakładów na inne sporty. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku typów live. W zależności od sytuacji na mapie kursy na poszczególnych rynkach wahają się, dlatego też należy być czujnym i śledzić spotkanie, by móc wyłapać wszystkie niuanse.

Gdzie obstawiać League of Legends?

League of Legends to najpopularniejsza gra komputerowa, umożliwiająca bezpośrednią rywalizację pomiędzy graczami. Z tego powodu nie trzeba jej szukać w ofertach bukmacherów, gdyż… jest dostępna wszędzie, u każdego bukmachera, który posiada w swoim portfolio możliwość obstawiania eSportu. Warto natomiast przyjrzeć się dokładnie kursom, ofercie promocyjnej, a także kilku mniej istotnym aspektom, jak ilość sposobów wpłat, czy obsługa klienta. Wybór bukmachera, u którego będziemy grać, nie powinien być pochopny, bo nawet drobne różnice w wysokości marży mogą przełożyć się na wiele złotówek różnicy w wygranej. 

⬇️ Bukmacherzy, u których można obstawiać LoL ⬇️

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Garść porad dla początkujących typerów LoLa

Warto zwracać uwagę na pierwsze zabójstwo oraz pierwszą zniszczoną wieżę w danym meczu. Osiągnięcia te nagradzane są sporą ilością złota, dzięki czemu dany zespół uzyskuje bardzo dużą przewagę. Nie należy jednak jej przeceniać, gdyż złoto to nie wszystko i dobrze zgrany zespół potrafi wyjść zwycięsko nawet z walk z lepiej wyposażonymi wrogami. 

Każdy z bohaterów posiada specjalne umiejętności przywoływacza. Pozwalają one np. odskoczyć z pola bitwy, lub przeteleportować się w parę sekund w inne miejsce na mapie. Skille te posiadają długi czas pomiędzy kolejnymi użyciami, dlatego też zawodnicy, którzy dopiero ich użyli, są na gorszej pozycji, od bohaterów, którzy wciąż mają je dostępne. Warto wziąć to pod uwagę obstawiając na żywo.

Decydując się na obstawianie LoLa, warto odpuścić pierwsze mecze nowego sezonu. Wiosenny split, rozpoczynający się zazwyczaj w styczniu to na początku jedna wielka loteria, bo wiele drużyn zmienia wtedy zazwyczaj większość składu. Musi minąć trochę czasu, zanim zawodnicy się ze sobą zgrają. Obstawianie można zacząć od 3-4 kolejki, gdy już w miarę wiadomo, kto jest w jakiej formie.

Zabicie neutralnego stwora, takiego jak smok, baron czy Herald daje ogromną przewagę nad przeciwnikiem. Neutralne stwory odradzają się co kilka minut, dając stałe (w przypadku smoka) lub czasowe (baron) wzmocnienie dla wszystkich postaci z danej drużyny.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.