Ładowanie
×

Co to jest obrót bonusem w zakładach bukmacherskich?

Co to jest obrót w zakładach bukmacherskich?

Co to jest obrót bonusem w zakładach bukmacherskich?

Obrót bonusem to jedna z pierwszych rzeczy, z jakimi ma do czynienia początkujący typer. Na czym w zasadzie polega tego typu proces, jak najlepiej przez niego przejść? Wyjaśniamy podstawowe pojęcia, a także zdradzamy, gdzie obecnie znajdziecie najkorzystniejsze warunki dla nowych graczy! 

Co to jest obrót w zakładach bukmacherskich?
Co to jest obrót bonusem w zakładach bukmacherskich?

Obrót bonusem u bukmachera internetowego w Polsce

Każdy bukmacher internetowy oferuje swoim nowym graczom specjalne promocje, w ramach których można zdobyć premie pieniężne za rejestrację. Wygląda to, mniej więcej, tak, że przy zakładaniu konta możemy od pierwszego bądź kilku pierwszych bonusów (jak w przypadku ForBET) otrzymać dodatkowe środki pieniężne. Prezent od firmy bukmacherskiej może być wykorzystany na obstawianie, a później także na wypłatę.

Niektórzy początkujący gracze mają błędne przeświadczenie, że otrzymaną premię od bukmachera można od razu przeznaczyć na dowolny cel, na przykład, dołożyć do wymarzonego ekspresu do kawy. W praktyce jest to nieco bardziej skomplikowane.

STS kod promocyjny. Bonus bez depozytu 2022
STS kod promocyjny. Bonus bez depozytu 2022

Owszem, możemy otrzymane u bukmachera środki przeznaczyć na co tylko chcemy, ale zazwyczaj w regulaminie Zakładów Bukmacherskich zawarte są tak zwane warunki obrotu. Co to właściwie jest? Pora zapoznać się z definicją i kilkoma prostymi przykładami.

Czym jest obrót w zakładach bukmacherskich?

Załóżmy, że korzystacie z oferty bukmachera LvBET i decydujecie się na odebranie bonusu 100% od pierwszego depozytu w wysokości 100 PLN. Wpłacacie wymaganą sumę, a na waszym profilu gracza pojawia się 200 PLN, czyli właściwy depozyt oraz obiecana premia. Teraz zaczyna się zabawa!

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Każda firma bukmacherska ma własne zasady co do obrotu. Obrót to nic innego jak konieczność postawienia otrzymanych środków pewną ilość razy. Mówiąc łopatologicznie, chodzi o to, by „zużyć” darmowe pieniądze kilka razy, tak aby stały się dla bukmachera normalnymi środkami, a nie tymi bonusowymi. Rzecz jasna, „normalne” środki możemy już dowolnie wypłacać, wpłacać i robić z nimi, co tylko nam się podoba. Z bonusem sprawa wygląda nieco inaczej.

Bonusy bukmacherskie bez obrotu – gdzie najlepsze?

Dzięki poznaniu definicji obrotu bonusu bukmacherskiego jesteśmy w stanie znaleźć dla siebie możliwie najlepszą promocję do wykorzystania. Co oczywiste, dla każdego typera w pierwszej kolejności priorytetem będzie znalezienie takiej akcji specjalnej, gdzie otrzymuje się bonus, którego w ogóle nie trzeba stawiać przed wypłatą na konto bankowe.

Fortuna bonus bez depozytu. Rejestracja z kasą na start. Jaki kod promocyjny wpisać?
Fortuna bonus bez depozytu. Rejestracja z kasą na start. Jaki kod promocyjny wpisać?

Czy istnieją bonusy bukmacherskie bez obrotu? Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, co dokładnie mamy tutaj na myśli. Nie chodzi o premie przyznawane bez wpłaty, a takie, które się otrzymuje i od razu stają się naszą własnością. Może się wydawać, że taka sytuacja możliwa nie jest, ale okazuje się, iż niekoniecznie. Owszem, promocje u bukmacherów, gdzie nie trzeba dokonywać obrotu, są rzadkością, ale jak najbardziej występują.

Gdzie bonus bez obrotu? Na pewno nie na stronach internetowych, które oferują tak zwane premie bez wpłaty. Możemy z góry zakładać, że jeśli gdzieś otrzymuje się środki bez konieczności deponowania pieniędzy, to te na pewno trzeba najpierw wykorzystać u bukmachera, a dopiero potem można je przeznaczyć na dowolny cel niekoniecznie związany z obstawianiem. Wydaje się to logiczne, bo chyba trudno sobie wyobrazić, by firma dawała pieniądze za samo założenie konta. Takie coś mogłoby się dla niej źle skończyć i jednocześnie nie przyniosłoby większego efektu reklamowego. W bonusach chodzi przecież o to, by zachęcić gracza do obstawiania albo chociaż do wypróbowania usługi.

Tak jak już pisaliśmy, da się znaleźć bonus bukmacherski bez obrotu. Łatwe to jednak z pewnością nie jest. Trzeba też liczyć się z tym, że tego typu premia nie ma zazwyczaj imponujących wartości, chociaż nawet i to nie jest regułą, co trzeba podkreślić.

Bonus bez obrotu znajdziemy chociażby na www.Fuksiarz.pl. W tym miejscu po założeniu konta możemy postawić zakład i otrzymać 50% wartości stawki z powrotem na konto, gdy coś nie pójdzie po naszej myśli.

Fortuna bez depozytu 20 PLN. Wygrana = zero obrotu!

A może by tak 20 PLN na obstawianie? Na www.eFortuna.pl można przy rejestracji konta wpisać kod promocyjny „BETONLINE„, a na start otrzymuje się 20 PLN bez wpłaty. O ile samego bonusu od razu wypłacić nie można, to można go postawić, a ewentualną wygraną z kuponu przeznaczyć na co tylko się chce. Nie ma tutaj jakichkolwiek kruczków!

Tak zakłada się konto z bonusem w Fortunie – ZOBACZ WIDEO:


Sama premia bez wpłaty to jeszcze nie wszystko, na co można liczyć przy zapisywaniu się do gry w Fortunie. W ramach pakietu powitalnego nowo zarejestrowani mogą liczyć jeszcze na aż dwa prezenty specjalne. Przy pierwszym kuponie jest do odebrania zakład bez ryzyka z ewentualnym zwrotem do 600 PLN, a do tego można zgarnąć jeszcze 100% do 2010 PLN przy dokonaniu drugiej wpłaty!

Fortuna bonus powitalny. Co jest do odebrania?
💰 ⭐ 🏆

 • 20 PLN bez wpłaty. Wygrane nie wymagają obrotu!
 • Nawet 600 PLN jako zakład bez ryzyka
 • 100% do 2010 PLN przy II wpłacie na konto bukmacherskie!

Oferta jest limitowana i może zmieniać się w zależności od okoliczności związanych z trwającymi imprezami sportowymi itp. Ważne, by pamiętać o aktualnym kodzie promocyjnym, czyli „BETONLINE„. Jest on ważny cały czas!

Promocja od eWinner. Zakład bez ryzyka 110 PLN bez obrotu!

Firma bukmacherska, która od pewnego czasu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem typerów, to www.eWinner.pl. Nic nie dzieje się w branży przypadkowo i z tym razem wcale nie jest inaczej. Nie tyko w tym miejscu znajdziemy wysokie kursy bukmacherskie, dużo promocji, to jeszcze dostępny jest pakiet powitalny z bonusem, który nie wymaga obrotu!

Pierwszym prezentem, jaki można otrzymać w eWinner jest do 110 PLN w postaci zakładu bez ryzyka. Jeżeli ktoś poda kod promocyjny „BETONLINE” będzie mógł zgarnąć większą premię niż jest w standardowej ofercie! To jednak niejedyny istotny szczegółów – trzeba też pamiętać o tym, że tutaj nie ma mowy o żadnym obrocie bonusu, który otrzymamy w formie zwrotu!

eWinner bonus powitalny
eWinner bonus powitalny

Zakład bez ryzyka w eWinner działa na podobnej zasadzie, co opisywana już premia w Fortunie bez depozytu. Różnica polega tutaj na tym, że wpłaty na konto dokonać musimy, ale i tak w zasadzie nic na tym stracić nie możemy, bo po postawieniu kuponu są tylko dwie możliwości – otrzymane pełnego zwrotu stawki (bez podatku) lub wygranie prawdziwych pieniędzy.

Bonus powitalny w eWinner pozwala zagrać u bukmachera, nie martwiąc się o to, że coś nie pójdzie po naszej myśli. W przypadku wygranej nasze saldo na koncie typerskim powiększa się, natomiast gdy zaliczymy wpadkę, możemy otrzymać zwrot, który jest gotówką, więc nie wymaga się żadnego obstawiania konkretną ilość razy itp. Taka promocja sprawia, że w eWinner rejestracja nowych graczy jest najszybsza e wszystkich nowych buków w Polsce.

🥇 Pakiet powitalny w eWinner 🥇
Co dla nowych graczy?

 • Kod promocyjny „BETONLINE
 • Do 110 PLN jako zakład bez ryzyka
 • 50% do 500 PLN przy II wpłacie na konto typerskie

Uwaga! Bonus od wpłaty w eWinner podlega już warunkom obrotu. Szczegóły na ich temat znajdziemy na stronie www.eWinner.pl.

Jak wykonać obrót bonusu u legalnego bukmachera? 

Bukmacherzy w regulaminach danych promocji podają konkretne warunki obrotu, jakie należy spełnić. Zawsze dokonując rejestracji i korzystając z bonusu, akceptujemy listę punkcików z obowiązującymi nas zasadami. Prosty przykład:

 • Otrzymany obrót należy postawić 3-krotnie po kursie 1,50
 • Obrót obowiązujący w tej promocji to x6 o kursie całkowitym 3,00

Przytoczone wyżej przykłady są wzięte z ofert firm bukmacherskich online (Fortuna czy STS co lepsze?) dostępnych w Polsce. Jeżeli przejrzycie dobrze regulaminy, znajdziecie w nic z pewnością podobne punkty. Najważniejsze, to w chwili obecnej zrozumieć, czym właściwie jest chociażby trzykrotny obrót po kursie 1,50.

Jeżeli otrzymujemy 100 PLN premii i musimy ją obrócić 3 razy po kursie 1,50, wcale nie jesteśmy zobligowani do tego, by za każdym razem stawiać 100 PLN w kuponie o podanej wartości. Prawidłowo wykonany obrót w takim przypadku może wyglądać, na przykład, tak:

Wariant A: 

 • Postawienie 80 PLN w kuponie z kursem 2,30
 • Postawienie 20 PLN w kuponie z kursem 1,50
 • Postawienie 150 PLN w kuponie z kursem 3,50
 • Postawienie 50 PLN w kuponie z kursem 1,85

Wariant B:

 • Postawienie 10 PLN w kuponie z kursem 1,50
 • Postawienie 20 PLN w kuponie z kursem 1,60
 • Postawienie dwóch kuponów po 5 PLN z kursem 2,30
 • Postawienie 10 PLN w kuponie z kursem 3,50
 • Postawienie dwudziestu małych kuponów po 5 PLN z różnymi kursami, ale powyżej 1,50
Obrót STS - kupon
Obrót STS – kupon

Nad tym akapitem znajduje się przykładowy kupon, który może posłużyć jako bonus obrotu po kursie całkowitym 3.00 czy także po kursach min. 1.50 w AKO. Jak widać, mamy tutaj 11.29 wartości kursowych wszystkich zagranych zakładów, a przy tym żaden z typów nie jest zagrany po kursie niższym od 1.50.

Tymczasem na dole pokazujemy jeszcze taki kupon, który w wielu przypadkach nie będzie brany pod uwagę przy obrocie. Wszystko ze względu na bardzo niskie kursy pojedyncze. Bukmacher przy graniu za bonus nie zezwala zazwyczaj na stawianie takich notowań, gdyż gracze mogliby wówczas obstawiać murowanych faworytów i w ogóle nie trudzić się przy obrocie np. zagrać trzy razy na to, że drużyna X po kursie 1.05 wygra z beniaminkiem Y, na którego kurs wynosi aż 14.50.

Kolejny przykładowy kupon STS
Kolejny przykładowy kupon STS

Jeżeli dobrze przyjrzycie się podanym wyżej przykładom, dojdziecie do prawidłowego wniosku, że trzykrotny obrót, na przykład, kwoty 100 PLN wcale nie oznacza, że trzeba trzy razy zagrać za równe 100 PLN o określonym kursie. Można zdecydować się na postawienie mniejszych kuponów. Najważniejsze jest to, by dało nam to w sumie trzykrotne postawienie otrzymanej kwoty. A co jeżeli przegramy? W takim przypadku zarobimy dokładnie tyle, ile nam zostanie.

Ile czasu jest na obrót bonusem bukmacherskim?

Dobrze by było, gdyby można było bonusy obracać w nieskończoność, ale prawie nigdy się to nie zdarza. Nie ma jednak w tej kwestii stałej reguły. Czasem bukmacher daje graczom 7 dni, a czasem miesiąc. Zazwyczaj w przypadku dużych bonusów dany nam czas jest większy, niż nagród bonusowych z mniejszych konkursów. Oczywiście, przed skorzystaniem z każdej oferty trzeba dokładnie się upewnić, jakie warunki należy spełnić, by otrzymać dane środki na własność.

Forbet bukmacher obrót bonusu
Forbet bukmacher obrót bonusu

A co jeżeli nie wyrobimy się z obrotem? Cóż, w takim przypadku premia zostanie anulowana i to bez względu na to, ile dokładnie nam pozostało do spełnienia danego punktu regulaminu. Jeżeli nie wykonamy danej czynności odpowiedniej ilości razy, po prostu całkowicie tracimy otrzymane od bukmachera środki. Oczywiście, tyczy się to tylko pieniędzy otrzymanych za darmo. Nasze środki zawsze są bezpieczne, ale tylko pod warunkiem, że gramy u legalnych, polskich firm!

Obrót a bonusy bukmacherskie – na co trzeba zawsze zwracać uwagę?

Kiedy wybieramy dla siebie bukmachera, bardzo rzadko w ogóle nie patrzymy na to, jakie proponuje on warunki obrotu przy bonusie powitalnym. To błąd, bo niekiedy z pozoru najlepsza oferta jest taką, co do której trudno mieć krótką listę zarzutów.

Przy czytaniu regulaminów trzeba zawsze zwracać uwagę na to, czy aby na pewno postawione przez bukmachera warunki są czymś, co można spełnić bez szczególnego „gimnastykowania” się. Nie ukrywajmy, że zagranie sześciokrotnie za 100 złotych w kuponie AKO z minimum 5 meczami po kursie min. 2.00 każdy jest czymś, co trudno nazwać łatwą ścieżką.

Na szczęście, w dzisiejszych czasach można zapoznać się z opiniami innych graczy, a także samemu wystawić komentarz dotyczący oferty konkretnego bukmachera. Dzięki temu firmy typerskie zdają się coraz bardziej zwracać uwagę na fakt, by oferować tylko uczciwe akcje specjalne.

Może się też zdarzyć, że bukmacher nie będzie pozwalał na typowanie konkretnych dyscyplin. Ten, kto odbiera dany bonus, może grać na wszystkie zakłady z wyjątkiem tych z działu e-sport czy rozrywka – takich oraz podobnych punktów w regulaminach nie brakuje, a dla wielu osób taki warunek może mieć bardzo duże znaczenie.


LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.