Co to jest obrót w zakładach bukmacherskich?

267

Obrót bonusem to jedna z pierwszych rzeczy, z jakimi ma do czynienia początkujący typer. Na czym w zasadzie polega tego typu proces, jak najlepiej przez niego przejść? Wyjaśniamy podstawowe pojęcia, a także zdradzamy, gdzie obecnie znajdziecie najkorzystniejsze warunki dla nowych graczy! 

Co to jest obrót w zakładach bukmacherskich?

Obrót u bukmachera internetowego 

Każdy bukmacher internetowy oferuje swoim nowym graczom specjalne promocje, w ramach których można zdobyć premie pieniężne za rejestrację. Wygląda to, mniej więcej, tak, że przy zakładaniu konta możemy od pierwszego bądź kilku pierwszych bonusów (jak w przypadku ForBET) otrzymać dodatkowe środki pieniężne. Prezent od firmy bukmacherskiej może być wykorzystany na obstawianie, a później także na wypłatę.

Aktualna oferta dla nowych graczy i stałych dostępna na www.eFortuna.pl!

Niektórzy początkujący gracze mają błędne przeświadczenie, że otrzymaną premię od bukmachera można od razu przeznaczyć na dowolny cel, na przykład, dołożyć do wymarzonego ekspresu do kawy. W praktyce jest to nieco bardziej skomplikowane. Owszem, możemy otrzymane u bukmachera środki przeznaczyć na co tylko chcemy, ale zazwyczaj w regulaminie Zakładów Bukmacherskich zawarte są tak zwane warunki obrotu. Co to właściwie jest? Pora zapoznać się z definicją i kilkoma prostymi przykładami.

Czym jest obrót w zakładach bukmacherskich?

Załóżmy, że korzystacie z oferty bukmachera LvBET i decydujecie się na odebranie bonusu 100% od pierwszego depozytu w wysokości 100 PLN. Wpłacacie wymaganą sumę, a na waszym profilu gracza pojawia się 200 PLN, czyli właściwy depozyt oraz obiecana premia. Teraz zaczyna się zabawa!

Każda firma bukmacherska ma własne zasady co do obrotu. Obrót to nic innego jak konieczność postawienia otrzymanych środków pewną ilość razy. Mówiąc łopatologicznie, chodzi o to, by „zużyć” darmowe pieniądze kilka razy, tak aby stały się dla bukmachera normalnymi środkami, a nie tymi bonusowymi. Rzecz jasna, „normalne” środki możemy już dowolnie wypłacać, wpłacać i robić z nimi, co tylko nam się podoba. Z bonusem sprawa wygląda nieco inaczej.

Fortuna bukmacher online

Jak wykonać obrót bonusu u bukmachera? 

Bukmacherzy w regulaminach danych promocji podają konkretne warunki obrotu, jakie należy spełnić. Zawsze dokonując rejestracji i korzystając z bonusu, akceptujemy listę punkcików z obowiązującymi nas zasadami. Prosty przykład:

 • Otrzymany obrót należy postawić 3-krotnie po kursie 1,50
 • Obrót obowiązujący w tej promocji to x6 o kursie całkowitym 3,00

Przytoczone wyżej przykłady są wzięte z ofert firm bukmacherskich online (Fortuna czy STS co lepsze?) dostępnych w Polsce. Jeżeli przejrzycie dobrze regulaminy, znajdziecie w nic z pewnością podobne punkty. Najważniejsze, to w chwili obecnej zrozumieć, czym właściwie jest chociażby trzykrotny obrót po kursie 1,50.

Jeżeli otrzymujemy 100 PLN premii i musimy ją obrócić 3 razy po kursie 1,50, wcale nie jesteśmy zobligowani do tego, by za każdym razem stawiać 100 PLN w kuponie o podanej wartości. Prawidłowo wykonany obrót w takim przypadku może wyglądać, na przykład, tak:

Wariant A: 

 • Postawienie 80 PLN w kuponie z kursem 2,30
 • Postawienie 20 PLN w kuponie z kursem 1,50
 • Postawienie 150 PLN w kuponie z kursem 3,50
 • Postawienie 50 PLN w kuponie z kursem 1,85

Wariant B:

 • Postawienie 10 PLN w kuponie z kursem 1,50
 • Postawienie 20 PLN w kuponie z kursem 1,60
 • Postawienie dwóch kuponów po 5 PLN z kursem 2,30
 • Postawienie 10 PLN w kuponie z kursem 3,50
 • Postawienie dwudziestu małych kuponów po 5 PLN z różnymi kursami, ale powyżej 1,50

Jeżeli dobrze przyjrzycie się podanym wyżej przykładom, dojdziecie do prawidłowego wniosku, że trzykrotny obrót, na przykład, kwoty 100 PLN wcale nie oznacza, że trzeba trzy razy zagrać za równe 100 PLN o określonym kursie. Można zdecydować się na postawienie mniejszych kuponów. Najważniejsze jest to, by dało nam to w sumie trzykrotne postawienie otrzymanej kwoty. A co jeżeli przegramy? W takim przypadku zarobimy dokładnie tyle, ile nam zostanie.

Ile czasu jest na obrót bonusem?

Dobrze by było, gdyby można było bonusy obracać w nieskończoność, ale prawie nigdy się to nie zdarza. Nie ma jednak w tej kwestii stałej reguły. Czasem bukmacher daje graczom 7 dni, a czasem miesiąc. Zazwyczaj w przypadku dużych bonusów dany nam czas jest większy, niż nagród bonusowych z mniejszych konkursów. Oczywiście, przed skorzystaniem z każdej oferty trzeba dokładnie się upewnić, jakie warunki należy spełnić, by otrzymać dane środki na własność.

Forbet bukmacher obrót bonusu
Forbet bukmacher obrót bonusu

A co jeżeli nie wyrobimy się z obrotem? Cóż, w takim przypadku premia zostanie anulowana i to bez względu na to, ile dokładnie nam pozostało do spełnienia danego punktu regulaminu. Jeżeli nie wykonamy danej czynności odpowiedniej ilości razy, po prostu całkowicie tracimy otrzymane od bukmachera środki. Oczywiście, tyczy się to tylko pieniędzy otrzymanych za darmo. Nasze środki zawsze są bezpieczne, ale tylko pod warunkiem, że gramy u legalnych, polskich firm!


LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Co to jest obrót w zakładach bukmacherskich?
5 (100%) 2 votes