Ładowanie
×

Jak działa cash out w Betclic? Czy można zamknąć zakład?

jak działa cashout w betclic

Jak działa cash out w Betclic? Czy można zamknąć zakład?

Wraz z wprowadzeniem w życie Ustawy Hazardowej w 2017 roku, liczba bukmacherów umożliwiających legalne obstawianie spotkań sportowych drastycznie zmalała – głównie za sprawą tego, że sprawiła ona, że każda firma działająca w tej branży musiała mieć odpowiednią licencję ze strony Ministerstwa Finansów – osobną zarówno dla działalności stacjonarnej, jak i Internetowej. Wcale jednak nie zmniejszyło to konkurencji, między podmiotami, które wpisały się w rytm nowej ustawy i zaczęły działać w zgodzie z nią. Dla klienta, a zatem obstawiającego, płyną z tego same plusy – konkurencja oznacza większą walkę o jego uwagę, a także pojawianie się nowych funkcjonalności mających na celu przyciągnięcie jej. Jedną z tych opcji jest cash out, obecny u bardzo wielu polskich bukmacherów. Choć pełną ich listę przedstawimy w odpowiednim dziale tego poradnika, skupimy się w nim właśnie na Betclicu i jego ofercie skierowanej do polskich obstawiających.

jak działa cashout w betclic
Jak działa cash out w Betclic? Czy można zamknąć zakład?

Betclic – co to za bukmacher? Czy jest legalny w Polsce?

Betclic to francuska firma zajmująca się zakładami bukmacherskimi, założona jeszcze w 2005 roku w Londynie, obecnie posiadająca swoją główną siedzibę na Malcie, a większość działań operacyjnych prowadząca z poziomu francuskiego Bordeaux. Na rynku francuskim operuje nie tylko możliwości obstawiania sportów, ale też wyścigów konnych czy też oferowania dostępu do pokeru online.

Jak przedstawia się jej działalność na terenie Polski? Ta rozpoczęła się w 2018 roku, kiedy to firmie udało się pozyskać oficjalną licencję Ministerstwa Finansów. W związku z nią Betclic jest bukmacherem działającym w pełni legalnie – przynajmniej w formie Internetowej (nie posiada żadnych punktów naziemnych na terenie naszego kraju).

Czym jest cash out w Betclic i jakie są jego zalety?

Cash out to usługa, która umożliwia wcześniejsze wycofanie zakładu, zarówno w postaci pojedynczego kuponu (wtedy rozwiązujemy kupon w momencie, który nas interesuje i daje nam pozytywne jego rozwiązanie, a nie czekamy na koniec spotkania), jak i kuponów akumulacyjnych (wtedy nie czekamy do zakończenia wszystkich spotkań sportowych, które obstawiliśmy). Możliwość cash outu nie występuje jednak zawsze – pojawić się może nawet na kilka minut (zwłaszcza w przypadku spotkania rozgrywanego na żywo).

STS kod promocyjny. Bonus bez depozytu 2020
STS kod promocyjny. Bonus bez depozytu dla graczy

Opcja cashout w Betclic przynosi ze sobą wiele plusów. Głównym z nich jest możliwość uchronienia się przed stratą pieniędzy – zwłaszcza w przypadku wyżej wspomnianych kuponów akumulacyjnych. Wycofując się odpowiednio wcześnie jesteśmy w stanie nie tylko odzyskać postawione przez nas pieniądze, ale też zgarnąć kasę wygraną do tej pory. Wszystko zależy oczywiście od tego, ile zakładów znajduje się na pojedynczym kuponie oraz w jakich okolicznościach dokonamy cash outu. Bardzo przydaje się to również w przypadku pomyłki, albo też przedwczesnego obstawienia (zanim pojawiła się informacja o, dajmy na to, kontuzji kluczowego zawodnika faworyzowanej przez nas drużyny.

Choć cash out jest opcją przepełnioną zaletami, nie brakuje w niej minusów. Przede wszystkim z rozwiązania tego nie możemy skorzystać zawsze. Choć zasięgiem obejmuje ono większość dostępnych w Betclicu spotkań (łatwo to poznać dzięki specjalnej ikonce widniejącej tuż przy wydarzeniu), często pojawia się w wybranych ich momentach. Nie zawsze możemy śledzić je na żywo, a do tego właśnie zmuszałoby nas cash out. Wielkim minusem jest też to, że jeśli zamkniemy nasz zakład przed czasem, a później okaże się, że obstawianej przez nas drużynie mimo wszystko udało się uzyskać satysfakcjonujący nas rezultat, zamiast wygrać pokaźną sumę pieniędzy, my uzyskamy zaledwie zwrot, często będący jedynie częścią tego, co obstawiliśmy.

Case study – przykład wykorzystania Cash Outu w Betclic

Działanie usługi cash out najlepiej zobrazować na przykładzie „z życia wziętym”. Załóżmy więc, że przed nami spotkanie Szwecja – Polska w ramach mistrzostw Świata 2022. Stawiamy 100 złotych na Polskę, przy czym kurs na jej wygraną wynosi 2.00. Już w czasie meczu, możemy spotkać się z trzema różnymi sytuacjami (pamiętajmy, że podane przez nas liczby są jedynie przykładowe i nie mają odzwierciedlać rzeczywistości, a zaledwie dawać wgląd na to, jak działa cały system).

W pierwszej z nich Polska w czasie stosunkowo wyrównanego meczu traci bramkę. Pozostało 30 minut do końca spotkania i aby zakończyło się ono wynikiem, który da nam wygraną w zakładzie nasza reprezentacja będzie musiała strzelić dokładnie dwie bramki. Jest to oczywiście możliwe, jednak czy prawdopodobne przy tak wyrównanym meczu? Tutaj każda minuta gra na naszą niekorzyść – rozsądnie wydawałoby wycofać się z zakładu właśnie za pośrednictwem opcji cash out, gdy tylko ta się pojawi (i koniecznie zanim zniknie). Stracimy w ten sposób jedynie część zakładu, w tym przypadku zapewne około 60 złotych, pozostając z 40 złotymi na koncie. Ma to sens, gdyż nawet jeśli Polsce uda się wyrównać, nie będzie to zadowalający dla nas wynik – dodatkowo Szwecja zawsze może podnieść swoje prowadzenie. Wtedy nasza wygrana będzie jeszcze mniej prawdopodobna. Zamiast więc tracić całe 100 złotych, tracimy 60. Jeżeli jednak jakimś cudem Polsce uda się strzelić dwie bramki, a my wycofaliśmy się, stracimy 60 złotych zamiast wygrać 200. Wszystko zależy oczywiście od bukmachera, u którego gramy.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Sytuacja różni się diametralnie w momencie, w którym na boisku utrzymuje się remis. Jeżeli Polacy mają przewagę na boisku, istnieje spora szansa na to, że doprowadzą do swojego zwycięstwa. Istnieje też szansa, że Szwecja po jednym z naszych kontrataków wyruszy ze skuteczną kontrą. W tym przypadku jeżeli wycofamy się, otrzymamy znacznie większy zwrot, niż w poprzedniej sytuacji – wciąż jednak nie będzie on pełny. Załóżmy więc, że wróci do nas 70 złotych – stracimy zatem zaledwie 30 złotych, a uchronimy się przed przegraną, która nastąpi również w przypadku remisowego rozstrzygnięcia całego spotkania.

Najlepszą, a zarazem – paradoksalnie – najgorszą sytuacją do skorzystania z usługi cash out będzie ta, w której Polska wygrywa, a do końca spotkania pozostało jeszcze dużo czasu (ponad trzydzieści minut, dajmy na to). Z jednej strony każda minuta przybliża nas do dużego zarobku. Z drugiej z kolei, rozwiązując zakład w tym momencie nie będziemy ryzykować przegranej, która nastąpi w momencie straty jakiejkolwiek bramki. Plusem cash outu jest tutaj to, że zawsze pozyskamy z niego więcej, niż postawiliśmy. Załóżmy więc, że będzie to 130 złotych. Nie jest to jednak 200 złotych, które moglibyśmy dostać, jeśli Polacy faktycznie wygraliby całe spotkanie, a my nie rezygnowali z zakładu. Właśnie dlatego musimy sami rozważyć, czy tak naprawdę opłaca nam się rezygnować z ryzyka – choć zapewne zależeć to będzie od kwoty, jaką postawiliśmy na dane spotkanie.

Czy warto korzystać z wczesnego zamknięcia zakładu w Betclic?

Rozważając to, czy warto skorzystać z usługi cash out należy mieć w pamięci to, że sport bywa przewrotny i czasem nawet w ostatnich chwilach obstawiana przez nas drużyna może zdobyć się na doprowadzenie do korzystnego dla nas rezultatu. Również wtedy, gdy wcześniej nic na to po prostu nie wskazywało. Oczywiście, czasem rozwiązanie to okaże się dla nas zbawienne i uchroni nas przed dużą stratą, zwłaszcza, jeżeli na kuponie akumulacyjnym uzbieraliśmy już kilka wygranych, a kolejne spotkania są dla nas nie do końca pewne – czasem jednak będziemy przeklinać, że po nie sięgnęliśmy. Wszystko sprowadza się tu zatem do tego, czy lubimy ryzykować, czy jesteśmy w stanie się zadowolić mniejszą, lecz pewną wygraną.

Inni legalni bukmacherzy z usługą Cash Out

W chwili obecnej opcja cash out staje się coraz popularniejsza w Polsce (swoje pierwsze kroki stawiała poza granicą naszego kraju, gdzie spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony osób bawiących się w bukmacherkę). W związku z tym w naszym kraju obecnie większość legalnych bukmacherów oferuje cash out – w ich obrębie różnią się jedynie stawki (w tym to, ile wraca do nas po wycofaniu się z zakładu) oraz to, jakie zakłady wspomniany cash out obejmuje. Co ważne rózniwęz w aplikacji mobilnej możemy skorzystać z cashout, bukmacher Betclic APK ma także taką opcję. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych polskich bukmacherów z opcją cash out:

  • STS – w STS z opcji wycofania się z kuponu można skorzystać zarówno w zakładach pojedynczych, jak i tych kombi, przedmeczowych oraz rozgrywanych na żywo. Nie dotyczy ona jednak kuponów Maxikombi. Podobnie, jak w przypadku większości legalnych bukmacherów, chcąc z niej skorzystać nie możemy posiadać przegranego zakładu w obrębie naszego kuponu. Same zasady są bardzo proste, a z rozwiązania można skorzystać również w wersji mobilnej.
  • Fortuna – w Fortunie z opcji Early Cashout (odpowiednika cash out) można skorzystać w obrębie kuponów solo i kombi (przedmeczowych i na żywo), przy czym w przypadku tych drugich jest ona dostępna w przypadku przynajmniej jednego trafionego zdarzenia oraz tylko w momencie, gdy każdy nasz zakład (do tej pory) rozwiązał się pomyślnie dla nas.
  • Totalbet – o dostępności opcji cash out u tego bukmachera świadczy pojawienie się przycisku na kuponie. Firma daje możliwość wycofywania się z zakładów prematch, live, solo i kombi. W przypadku tych ostatnich, każde rozegrane już i rozliczone spotkanie musi być oznaczone jako wygrane. Nie ma tutaj żadnych dodatkowych warunków – jeśli opcja cash backu pojawi się na kuponie, po prostu możemy z niej skorzystać. To również ciekawa oferta i jak widać nie tylko w Betclic Polska można skorzystać z opcji cashout na dobrych warunkach dla graczy.

Czy cashout w Betclic Polska to dobra opcja?

Cash Out stanowi świetną opcję dla osób, które często obstawiają, a nie są do końca przekonane co do swoich typów. Należy jednak pamiętać, aby korzystać z niego rozsądnie, gdyż nie zawsze może przynieść nam korzyści – często okaże się, że będziemy musieli pogodzić się ze stratą większej lub mniejszej części obstawionych pieniędzy. Bywa też i tak, że wycofamy się z zakładu, który okazałby się dla nas wygrany (jeśli zostalibyśmy w nim). Właśnie dlatego konieczne jest dla nas dokonanie odpowiedniej oceny ryzyka w taki sposób, by później nie żałować jego podjęcia. Pamiętajmy jednak, że mamy na to mocno ograniczony czas, a opcja cash outu potrafi pojawiać się wyłącznie na kilka-kilkanaście minut. Nigdy nie jest dostępna przez cały okres trwania danego spotkania sportowego.