Ładowanie
×

Plusy i minusy obstawiania online oraz w punktach stacjonarnych

STS Gliwice. Punkty stacjonarne - godziny otwarcia, adresy, bonusy

Plusy i minusy obstawiania online oraz w punktach stacjonarnych

Niemal od początku istnienia zakładów wzajemnych specjalizujące się w nich firmy przyjmują je w swoich punktach stacjonarnych. Czasy się jednak zmieniły, a Internet na przestrzeni wielu ostatnich lat w niewyobrażalny wcześniej sposób nabrał na popularności. Dziś większość zakładów zawieranych jest właśnie za jego pośrednictwem. Mimo wszystko jednak najlepsi bukmacherzy w Polsce swoją ofertę wciąż prezentują w swoich lokalach stacjonarnych. Co więcej, wcale nie odchodzą one do lamusa, a wręcz przeciwnie – ich sieć stale rośnie.

STS Gliwice. Punkty stacjonarne - godziny otwarcia, adresy, bonusy
Plusy i minusy obstawiania online oraz w punktach stacjonarnych

Czy i my powinniśmy interesować się punktami stacjonarnymi? A może zakłady powinniśmy zawierać przez Internet? Ten dylemat postaramy się rozwiązać w dzisiejszym wpisie, prezentując zalety i wady obu tych form typowania.

Obstawianie online – plusy i minusy

Nowi klienci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zakładami wzajemnymi, najczęściej sięgają właśnie po bukmacherskie  serwisy internetowe. Bukmacherzy online prezentują swoją najpełniejszą ofertę – to właśnie na działalności internetowej skupiają się obecnie najbardziej i wcale się z tym nie kryją. Jeśli zdecydujemy się na obstawianie w sieci, możemy liczyć na:

  • Wysoką jego dostępność – możemy typować o dowolnej porze dnia i nocy, z wybranego przez nas miejsca. Wcale nie musi być to dom (choć może) – obstawiać możemy również przy użyciu aplikacji mobilnej,
  • dostęp do mnóstwa bonusów, z których większość skierowana jest do nowych typujących,
  • możliwość szybkiego wykonywania operacji finansowych – w serwisach internetowych polskich bukmacherów wpłaty i wypłaty zajmują chwilę i są realizowane w bardzo wygodny sposób – trafiają bowiem na nasze konto bankowe,
BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE
  • wysoką konkurencję i wybór – nie musimy decydować się na tego bukmachera, do którego mamy blisko. Możemy sięgnąć po absolutnie dowolnego spośród tych działających w naszym kraju – nasz ranking bukmacherów obejmuje wyłącznie legalne firmy,
  • brak presji czasu – w bukmacherskich punktach stacjonarnych można odczuć pewną presję związaną z obstawianiem. Może ją wywierać pracownik lub inni obstawiający. Typując w sieci, nie będziemy musieli się tym martwić.

Bukmacherzy w Polsce w swoich serwisach internetowych dbają przede wszystkim o nowych typujących. To ich największa wada. Jako stali użytkownicy mamy co prawda dostęp do wielu promocji – większość z tych najbardziej atrakcyjnych jest jednak dostępna wyłącznie dla nowych graczy. Typowanie online jest też “zbyt wygodne” – prowokuje do wydawania większych ilości środków.

STS kod promocyjny na bonus
STS kod promocyjny na damrowy zakład bez ryzyka 100 PLN

Obstawianie stacjonarnie – wady i zalety

Choć mogłoby się wydawać, że Internet całkowicie wyprze stacjonarne punkty polskich bukmacherów, wcale się tak nie stało, a najlepsi bukmacherzy stale rozwijają ich sieć. Czy tak naprawdę warto jednak je odwiedzać? Przemawia za tym wiele płynących z tego korzyści, w tym między innymi:

  • możliwość sięgnięcia po ciekawe bonusy, większość spośród których celuje w stałych i regularnych obstawiających – w dodatku z łatwym obrotem bonusu,
  • szansa na dokonanie wpłaty gotówką, która jest niedostępna w przypadku bukmacherskich serwisów internetowych,
  • możliwość oglądania meczów na żywo na znajdujących się w lokalach stacjonarnych telewizorach,
  • szansa na znalezienie znajomych – w punktach stacjonarnych łatwo jest nawiązać znajomość z osobami, które również interesują się zakładami bukmacherskimi i sportem. To krok bliżej do wymieniania się spostrzeżeniami,
  • większe emocje towarzyszące typowaniu, odczuwalne przede wszystkim przy spotkaniach obstawianych w formule na żywo.
Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Największą i najbardziej dotkliwą wadą obstawiania w punktach stacjonarnych jest to, że jesteśmy w nich pozbawieni możliwości typowania większości ciekawych spotkań na żywo. Większość meczów o stawkę rozgrywa się w godzinach wieczorowych – wtedy większość lokali stacjonarnych jest zamknięta. Stacjonarnie nie obstawimy też usług dodatkowych. Sporty wirtualne co prawda znajdziemy w wybranych punktach, jednak gry karciane wciąż są ekskluzywne dla bukmacherskich serwisów internetowych.

Bukmacherzy świadczący swoje usługi na oba sposoby

Rozważając wybór formy zawierania zakładów wcale nie musimy decydować się na tylko jedną. Wielu bukmacherów działa bowiem tak online, jak i stacjonarnie – a kilku świetnie łączy obie te formy działalności. Dzięki temu mamy olbrzymią swobodę w sięganiu po ich usługi.

fuksiarz nowa oferta bonusów
Nowa oferta darmowych bonusów bez obrotu w Fuksiarz.pl

Jednym z najlepszych przykładów tego typu bukmacherów jest Fortuna, która w tym momencie posiada jedną z największych sieci lokali stacjonarnych w Polsce. Świadczy swoje usługi online i w tych właśnie punktach, w obu tych miejscach prezentując szeroką ofertę i dając dostęp do wielu “atrakcji”. Co istotne, Fortuna Klub Plus – najpopularniejszy bukmacherski program lojalnościowy w naszym kraju – działa internetowo i stacjonarnie. Co ważne, pozwala na zdobywanie punktów na jedno wirtualne konto – niezależnie od tego, gdzie tak właściwie obstawiamy. To z kolei oznacza, że w każdym momencie możemy wybrać to miejsce do typowania, które jest dla nas wygodne.

Bukmacherem, który także działa stacjonarnie i Internetowo i również posiada bardzo rozbudowaną sieć punktów naziemnych jest STS online. Choć nie oferuje on otwartego dla wszystkich typujących programu lojalnościowego, z pewnością wyróżnia się. Prezentuje jedną z najlepszych ofert internetowych na rynku, a jego punkty stacjonarne są świetnie wyposażone. W wielu z nich znajdziemy klimatyzację i szalenie nowoczesne terminale, które pozwolą nam tworzyć kupony samodzielnie, bez potrzeby udawania się z tym do pracowników. Co istotne, wybrane punkty stacjonarne STS działają całodobowo – zwłaszcza jeśli trwają większe wydarzenia sportowe. To sprawia, że obstawianie w ich obrębie może się okazać realną alternatywą dla jego serwisu internetowego.

Oczywiście dwaj powyżsi bukmacherzy nie są jedynymi w Polsce, którzy działają stacjonarnie. Choć cała reszta posiada znacznie mniej lokali rozsianych w Polsce, do gry stacjonarnej swoich obstawiających zaprasza też doświadczony Totolotek, ale i nowi zawodnicy na rodzimym rynku zakładów wzajemnych – Superbet, LVBet czy Betfan. Każdy z nich w swoich punktach prezentuje pełną ofertę, za wyjątkiem usług dodatkowych i wybranych spotkań na żywo.