Jak przewidywać wyniki meczów bez statystyk?

Skuteczne przewidywanie rezultatów wydarzeń sportowych to coś, co pozwala na odnoszenie sukcesu w bukmacherce. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie możemy w danym przypadku posłużyć się żadnymi bądź bardzo nielicznymi statystykami?\

Przewidywanie wyników piłkarskich

Przewidywanie wyników piłkarskich

Obstawianie meczów piłkarskich, na przykład, Premier League czy Ekstraklasy jest o tyle proste, że w każdym przypadku dysponujemy dużą ilością danych o poszczególnych drużynach. Możemy sprawdzić, w jakiej formie jest ekipa A czy też ekipa B. Sprawdzić ostatnie wyniki, listę kontuzjowanych zawodników, pauzujących za kartki i tak dalej, i tak dalej. Nieocenionym elementem analizy jest także Head 2 Head, czyli zestawienie starć bezpośrednich.

A co zrobić, gdy obstawiamy coś, co wydarzy się dosłownie po raz pierwszy albo ma miejsce bardzo rzadko? Obstawianie KSW, gdzie występuje dwóch celebrytów, pojedynek bokserski dwóch legend i tak dalej, i tak dalej. Przykładów można wymieniać wiele, ale z pewnością zorientowaliście się już, o jakie dokładnie wydarzenia nam chodzi.

freebet sts za darmo
Darmowy freebet u bukmachera STS: kod promocyjny: BETONLINE

Bukmacherka i skuteczna analiza 

Dobrym przykładem pojedynku bez historii jest wspomniany już przez nas freak fight na jakiejś gali MMA bądź boksu. Naprzeciwko ma stanąć dwóch zawodników, którzy jeszcze nigdy nie bili się publicznie, albo przez ostatnie kilka lat zajmowali się czymś zupełnie innym. Co w takiej sytuacji pomoże nam skutecznie wybrać typ? Przede wszystkim – analiza!

Analiza to nie tylko przeszukiwanie historii czy śledzenie statystyk. Nie dysponując wieloma danymi, musimy przede wszystkim zdać się na siebie bądź opinie ekspertów. Co do tych drugich, naprawdę trzeba uważać. Owszem, mogą być pomocne i nakierować w jakąś stronę, ale jednocześnie potrafią zabić w nas umiejętność subiektywnego podejścia do sprawy. Szczególnie trzeba uważać na „ekspertów” zatrudnianych przez zakłady bukmacherskie (jakiego bukmachera polecacie?). Różnego rodzaju dziennikarze czy celebryci często nie traktują swojego zadania poważnie – podają typy, które są po prostu dla nich wygodniejsze.

Zawsze warto obserwować kursy!
Zawsze warto obserwować kursy!

Właściwe pytania – klucz do sukcesu

Chcąc skutecznie wytypować jakieś wydarzenie sportowe, musimy po części zabawić się w swego rodzaju psychologa. Można to „ugryźć” na kilka sposobów. Niektórzy zapisują sobie pytania na kartce, a następnie szukają na nie odpowiedzi, natomiast inni tworzą burzę mózgów w głowie i nic poza tym.

Bez względu na to, jak postanowicie działać, musicie pamiętać, by zadawać właściwe pytania. Jeżeli szukacie odpowiedzi na to, czy wygra w oktagonie umięśniony aktor, czy bokser amator możecie, na przykład, zapytać:

  • Który z nich wydaje się być w lepszej formie i dlaczego?
  • Czy masa może mieć duże znaczenie, czy bardziej umiejętności pięściarskie
  • Co na co dzień robi każdy z zawodników, jak przygotowywał się do walki
  • Która postać jest bardziej medialna i wydaje się pewniejsza siebie
  • Kto wyraźnie boi się konfrontacji słownych z najbliższym rywalem
  • I tak dalej, i tak dalej!

Innymi słowy, chodzi o to, by drogą dedukcji nakierować się na to, kto ma większe szanse na sukces. Jeżeli uważamy, że zawodnik A jest w lepszej kondycji od zawodnika B, zaczynamy drążyć dalej i pytamy, czy regularne bieganie może mieć znaczenie w momencie, gdy ten niebiegający jest cięższy od oponenta. Kolejne pytanie: czy waga tego pierwszego nie będzie mu wadziła. Jeżeli tak – dlaczego, jeżeli nie – dlaczego. Chodzi o stworzenie swego rodzaju drzewka pytań, na czubku którego znajdziemy odpowiedź na pytanie, kto ma większe szanse na wygraną.

Czytanie kursów bukmacherskich

Statystyki to nie wszystko!
Statystyki to nie wszystko!

Czytanie kursów bukmacherskich także ma tutaj ogromne znaczenie. Firmy oferujące zakłady zatrudniają odpowiednie osoby, które na pewno wiedzą, co robią. Jeżeli kursy na jednego z graczy są wyraźnie większe, to musi być jakiś powód takiego stanu rzeczy. Pamiętajmy, że w bukmacherce nic nie dzieje się przypadkiem!

Najlepszą drogą do nauki analizy kursów czy wydarzeń jest po prostu założenie konta u bukmachera i szlifowanie umiejętności w praktyce. W tym celu możecie skorzystać z Fortuna kod promocyjny bądź też zdecydować się na rejestrację u innego legalnego bukmachera w Polsce.

Nigdy też nie popadajcie w samozachwyt. Jedno czy dwa skuteczne przewidywania jeszcze nie czyni z was ekspertów. Na to potrzeba lat zbierania doświadczenia, a i to niekiedy jest niewystarczające, oraz odpowiednich narzędzi. Poza głową przydaje się bukmacher z transmisjami meczów, gdzie możemy na bieżąco oglądać sportowców w akcji.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Oferta Polskich bukmacherów Bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Maks
Maks
Stary, bukmacherski wyjadacz. Zaczynał w punktach stacjonarnych, obecnie gra głównie Live. Lubi piłkę nożną i futbol amerykański. Nie cierpi obstawiania tenisa, a szczególnie meczów Radwańskiej i Janowicza!

Zakłady bukmacherskie

poker w polsce legalnie

Najlepsi bukmacherzy