Ładowanie
×

Typy promocji u bukmacherów – która najlepsza?

Typy promocji u bukmacherów – która najlepsza?

Bukmacherzy kuszą graczy licznymi promocjami – bonusami na start, cyklicznymi okazjami, programami lojalnościowymi. Jak się w tym odnaleźć? Sprawdź nasz przewodnik i zdecyduj, która promocja jest najlepsza!

Bonusy bez depozytu

Bonusy bez depozytu, inaczej freebety, nie zapewniają wiele profitów, ale to świetna promocja dla początkujących. Pozwala bowiem na obstawienie zakładu bez wpłaty depozytu. Zazwyczaj bukmacherzy oferują drobne kwoty jak 20 zł, 50 zł, ale to wystarczy by sprawdzić, czy obstawianie to zajęcie dla Ciebie i czy warto rejestrować się u tego akurat bukmachera. Można za darmo przetestować stronę i sprawdzić ofertę. Niestety, bonusy bez depozytu nie są częste.

Bonusy powitalne

O wiele bardziej popularne niż bonusy bez depozytu są bonusy powitalne. Każdy operator proponuje bonusy na start – bonus powitalny w Etoto czy u innych bukmacherów stanowi świetną zachętę do założenia konta. Najczęściej taki bonus przyjmuje formę dopłaty np. 100% czy 200% do wpłaconego depozytu. Oczywiście obwarowany jest wieloma warunkami: wymaganym minimalnym depozytem i obrotem bonusu niezbędnym do jego wypłaty, często też wskazane są rodzaje zakładów kwalifikujących do promocji. Zdarza się, że bukmacherzy oferują kilka części promocji na start, np. 100% od 1. wpłaty, 50% od 2., 25% od 3. etc.

Cashback: zakłady bez ryzyka

Bardzo ciekawy jest zakład bez ryzyka, inaczej zwany cashbackiem, czyli zwrotem środków. Polega on na tym, że bukmacher zwróci graczowi wskazaną kwotę za przegrany kupon. Przy tej promocji zatem gracz nie ponosi ryzyka – może tylko wygrać. Uwaga, nie należy mylić cashbacku z freebetem.  Freebet to zakład bez wpłaty depozytu, czyli bez angażowania własnych środków. Przy cashbacku gracz musi wpłacić pieniądze na kupon, ale jeśli przegra, to otrzyma je z powrotem. Warto też zwrócić uwagę, że zwrot z cashbacku może być potrącony o podatek od obrotu wynoszący w Polsce 12%.

Kody promocyjne

Kod promocyjny może być udostępniamy graczom z różnych powodów na rozmaite okazje – indywidualnie na urodziny, rocznicę rejestracji etc. lub w ramach specjalnych promocji np. z okazji mundialu czy Black Friday. Kody wpisuje się przy wpłacie depozytu i otrzymuje określony bonus. 

Podwyższone kursy

Podwyższony kurs to specyficzna forma promocji oferowanej na konkretne wydarzenia sportowe lub jako podwyższony kurs ogólnie na kuponie, niezależnie od wybranego eventu. Pojawia się jako mnożnik kuponu przez dany współczynnik. Nie jest to częsta promocja, ale można ją wyczaić u niektórych bukmacherów.

Kupon bez podatku

Bardzo popularna forma przyciągnięcia nowych graczy i skuszenia obecnych na obstawienie kuponu to oferowanie kuponu bez podatku, 12% od obrotu. W tej sytuacji bukmacher pokrywa koszt podatku, nie będzie on potrącany z wygranej gracza. Takie promocje najczęściej oferowane są na kupony o wartości co najmniej kilkudziesięciu złotych. 

Specjalne akcje promocyjne

Przy okazji bardzo ważnych wydarzeń sportowych bukmacherzy przeżywają prawdziwe oblężenie. Aby jeszcze mocniej zachęcić graczy do obstawiania, proponują specjalne promocje np. przy okazji Mundialu, finału Ligi Mistrzów, Igrzysk Olimpijskich etc. Warto zatem sprawdzać przed takimi eventami dział aktualności na stronie i szukać informacji o promocjach. 

Promocje cykliczne

Nie trzeba czekać do kolejnego Mundialu, bo promocje u bukmacherów proponowane są też cyklicznie i na bieżąco. Niektórzy mają stały kalendarz promocji np. dopłaty w poniedziałki, cashback w czwartki etc. do tego zawsze wydarzenia takie jak Black Friday, Boże Narodzenie czy Halloween skutkują promocjami u buków.

Programy lojalnościowe

Wiele firm bukmacherskich dba o swoich stałych i wiernych graczy, proponując im udział w systemie premiowym. Polega to na zbieraniu punktów za kupony, które następnie można wymienić na nagrody. Inną formą tego typu programu jest zapraszanie znajomych do rejestracji konta i zgarnianie premii, gdy się na to zdecydują i wpłacą depozyt. Może to być jednorazowy bonus. W ten sposób bukmacher poszerza sieć graczy, a oni sami otrzymują nagrody za polecanie danego buka. Każdy zyskuje.