Ładowanie
×

Bukmacher Betsafe Polska. Kiedy powrót?

Bukmacher Betsafe Polska. Kiedy powrót?

Bukmacher Betsafe Polska. Kiedy powrót?

Co wiadomo na temat powrotu bukmachera Betsafe do Polski? Czy firma bukmacherska planuje w najbliższym czasie starać się o licencję na prowadzenie działalności w naszym kraju? 

Bukmacher Betsafe Polska. Kiedy powrót?
Bukmacher Betsafe Polska. Kiedy powrót?

Betsafe w Polsce legalnie 2020?

Firma bukmacherska Betsafe mogła pochwalić się w pewnych momentach naprawdę sporym udziałem w polskim rynku. Nie konkurowała może z największymi jak Bet365 czy Bwin, ale zwolenników bez wątpienia jej nie brakowało. Betsafe w Polsce jak i jego „brat” Betsson były popularne w naszym kraju nie tylko za doskonałe promocje ale przede wszystkich za wysokie kursy i świetną ofertę zakładów.

Na ten moment Betsafe działa w Polsce. Nadal ma dostępny serwis www w naszym ojczystym języku i bez problemu akceptuje rejestracje graczy z kraju nad Wisłą. Pytanie tylko, czy to aby na pewno legalne? Sprawdzamy!

STS kod promocyjny. Bonus bez depozytu 2020
STS kod promocyjny. Bonus bez depozytu 2020

Na oficjalnej stronie bukmachera Betsafe nie znajdziemy żadnej informacji o polskiej licencji. W stopce portalu znajduje się za to następująca informacja:

„W przypadku mieszkańców spoza terenu Wielkiej Brytanii, gry od Scientific Games udostępniane są na mocy licencji udzielonej przez Komisję Kontroli Gier Hazardowych w Alderney (AGCC) w ramach Jadestone Networks (Malta) (Numer licencji 136C2A.) Gry IGT są udostępniane na mocy licencji udzielonej przez Komisję Kontroli Gier Hazardowych w Alderney (AGCC) w ramach IGT (Alderney 4) Ltd – Numer licencji 38 C. Gry Leander Games są udostępniane na mocy licencji udzielonej przez Komisję Kontroli Gier Hazardowych w Alderney (AGCC) w ramach Xterra Games (Alderney) Limited – Numer licencji 120 C2. Gry iSoftbet są udostępniane na mocy licencji udzielonej przez Komisję Kontroli Gier Hazardowych w Alderney (AGCC) w ramach ISB Alderney Limited – Numer licencji 117 C2.”

Betsafe bez licencji na zakłady wzajemne

Najprościej rzecz ujmując, Betsafe działa na mocy licencji udzielonej na Malcie. Nie ma ona jednak wiele wspólnego z polskim prawem, dlatego też gra u tego bukmachera na ten moment nie jest w naszym kraju legalna!

Czy można spodziewać się tego, iż Betsafe wróci do Polski? Biorąc pod uwagę, że cały czas zmienia nazwy domen i wydaje się nic sobie nie robić z ustawy hazardowej, uważamy, iż nie planuje wyjść z szarej strefy.

Podobna sytuacja ma obecnie miejsce w przypadku bukmachera Sportingbet. Ten jednak oficjalnie nie jest dla Polaków dostępny, natomiast już jego strona-klon – jak najbardziej.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.